Fransa'da inşası devam eden Eyüp Sultan Camisi'ne saldırı

Fransa'nın Strazburg kentinde yapımı devam eden Eyüp Sultan Camisi'nin duvarına İslam karşıtı yazı yazıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 23.02.2021 10:55 GÜNCELLEME 23.02.2021 11:33 DÜNYA
Fransa'da inşası devam eden Eyüp Sultan Camisi'ne saldırı
Fransa'da inşası devam eden Eyüp Sultan Camisi'ne saldırı

Fransa'nın Strazburg kentinde yapımı devam eden Eyüp Sultan Camisi'nin duvarına İslam karşıtı yazı yazıldı.

İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı caminin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, caminin duvarına "İslam'a hayır ülkenize dönün" yazıldığı belirtildi.

CAMİ DUVARINA IRKÇI SALDIRI

Açıklamada, "Bu olay Fransa'nın bugün içinde bulunduğu zararlı iklimi yansıtıyor." ifadesi kullanıldı.

Eyüp Sultan Camisi, inşaatı tamamlandığında Avrupa'nın en büyük camisi olacak. Osmanlı mimarisine göre inşa edilen, 15 dönüm arazi üzerinde, 3 bin kişilik mescit, konferans salonları, okul, kütüphane, öğretmenler odası, restoran ve butiklerin yer alacağı külliyenin ayrıca 600 araç kapasiteli otoparkı ve bisiklet parkı da bulunacak.

44 metre yüksekliğinde çifte minaresiyle Strazburg'un dini, mimari ve kültürel çeşitliliğine renk katacak caminin ana kubbesi etrafında 27 küçük çapta kubbe de yer alıyor.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Yakub 1 hafta önce Şikayet Et
    Kafirler, münafıklar, müşrikler istesede istemesede Allah cc nizamı yani İslam tüm dünyaya yeniden hakim olacak inşaAllah. Hristiyanlar Yahudiler tahrif edilmiş inançlarını iyice param parçaya çevirdiler. Içlerinden menfaatperest, çıkarcı sapık bir inanç türedi. Eskiden az da olsa ilahi değerlere kıymet verilirdi. Fransa İslam ile diriliyor keşke bunu bilselerdi. Fransa ya defalarca gittim. Masum, öldürülen Afrikalıların kan izleri var duvarlarında. Çok soğuk ve ürkütücü. Camiimiz hayırlı mübarek olacak. Allah cc razı olsun inşaAllah
    Cevapla
  • Salih 1 hafta önce Şikayet Et
    Maşallah Allah tamamlamayı nasip etsin
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR