Putin'in sağ kolundan İsrail'e 'uçaklarınızı vururuz' tehdidi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel temsilcisi Alexander Lavrentyev, İsrail'in Suriye hava sahasında uçuşlarına devam etmesi halinde, İsrail uçaklarını vurmaya hazır oldukları konusunda uyardı.

ABONE OL
GİRİŞ 23.02.2021 11:53 GÜNCELLEME 23.02.2021 11:54 DÜNYA
Putin'in sağ kolundan İsrail'e 'uçaklarınızı vururuz' tehdidi
Putin'in sağ kolundan İsrail'e 'uçaklarınızı vururuz' tehdidi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel temsilcisi Alexander Lavrentyev, Rusya'nın Tel Aviv'in Suriye'deki saldırganlığını diplomatik veya askeri yollarla durdurma niyetinde olduğuna dikkat çekti. Lavrentyev, Suriye'de şiddetin artmasına karşı koymak için bu önlemlerin gerekli olduğunu vurguladı ve aynı zamanda İsrail’in uyarıyı duymasını umduğunu belirtti.

Rusya'nın bu tutumunun arkasında, İsrail'in Suriye topraklarındaki saldırgan davranışı, Suriye'deki Rus ordusu için potansiyel bir tehdit oluşturması olduğu tahmin ediliyor. Bu bağlamda Moskova, askerlerini korumak için sert eylemlere hazır olduğunu resmen açıklamış oldu.

İsrail Hava Kuvvetleri (IAF), Suriye Rejimi'ne ait hedefleri, Suriye hava sahası içerisine girerek imha ediyor. Harekat esnasında yoğun elektronik harp uygulayan İsrail Hava Kuvvetleri'ne, Suriye Rejimi tarafından hava savunma füze sistemleri ile uygulanan angajmanlar ise çoğunlukla yetersiz kalıyor.

KAYNAK : SavunmaSanayiST

ETİKETLER

YORUMLAR 13 TÜMÜ
 • Yemezler 1 hafta önce Şikayet Et
  Putin numara yapmaİsrailin kollarından biri de sensin.
  Cevapla
 • Greenpeace 1 hafta önce Şikayet Et
  Hristiyan dünyası birbirini vuramaz; kilisenin onayı olmadan yaprak kımıldamaz.
  Cevapla
 • guney 1 hafta önce Şikayet Et
  diğeri yahudi ama..
  Cevapla
 • N,ş 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizim komşu köyde bir amca vardi tahta bacaklı koreli dediler ona dedimki babama niyekoreliderler bulmaya korede gazioldu onunkini iyida bizkorelansavaşnadikki öne için savaştı o amerikaninyaninda savaşti ey s biden eyamerikalilar yunanlılar neredeydi onuniçinmi bizi düşman hedefine koydun.
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 hafta önce Şikayet Et
  rusya hiç kimseyi vuramaz. onlarda o güc de cesarette yok. abd olsa vurur geçer. ama rusya iran gibi açıklama yapar yapar vuramaz.
  Cevapla
 • yunus 1 hafta önce Şikayet Et
  f35 ler neden önemli şimdi anladınızmı radara yakalanmıyorlar bize f35 vermeyen abd israile veriyor
  Cevapla
 • salih 1 hafta önce Şikayet Et
  ne biliyorsun yakanmadıkları
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR