Boris Johnson: En sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Maliye Bakanı Rishi Sunak ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette önemli açıklamalar yaptı. Obezite ve Kovid-19 arasındaki ilişkiye dikkat çeken Johnson kebabın en sevdiği sağlıklı yiyecek olduğunu ifade etti.

ABONE OL
GİRİŞ 06.03.2021 09:49 GÜNCELLEME 06.03.2021 10:35 DÜNYA
Boris Johnson: En sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap
Boris Johnson: En sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Maliye Bakanı Rishi Sunak ile birlikte Teesport limanını ziyaret etti. Burada basına açıklama yapan Johnson, koronavirüs salgınının İngiltere ekonomisine verdiği zarara değindi ve obezitenin koronavirüs ile birlikte yarattığı tehlikeye dikkat çekti.

"OBEZİTE PANDEMİNİN SEYRİNİ KÖTÜLEŞTİRİYOR"

Johnson açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Koronavirüs salgınının, İngiltere'de yaygın olarak görülen obezite yüzünden daha kötü hale geldiği gerçeğini kabul etmeliyiz. Bununla ilgili benim de kişisel deneyimlerim bulunuyor. Obezite ile başa çıkmanın en iyi yolu insanları bu konuda kötü hissettirmek değil, onlara kilo verince daha iyi, daha neşeli ve daha dinamik hissedeceklerini söylemektir."

"SAĞLIKLI BİR BESLENME ALIŞKANLIĞI EDİNDİM"

Öte yandan 2020 yılı mart ayında Kovid-19'a yakalanan ve ardından yoğun bakımda tedavi gören Johnson fazla kiloları nedeniyle hastalıkla mücadele etmekte güçlük çektiğini ve ardından kilo verdiğini ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edindiğini söyledi.

"EN SEVDİĞİM SAĞLIKLI YİYECEK KEBAP"

Hangi yiyecekleri tükettiğini sorulduğunda ise Johnson, "Benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap" cevabını verdi. Maliye bakanına dönerek "Çok sağlıklı öyle değil mi?" diye soran Johnson'a Bakan Sunak "Izgara olarak hazırlandığında sağlıklı" diyerek destek verdi.

BORİS JOHNSON, KORONAVİRÜSTEN 7 KİLO KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs (Kovid-19) tedavisi sırasında yaklaşık 7 kilo verdiğini açıkladı. Johnson, İngilizlere yaz için zayıflamalarını çünkü obezitenin koronavirüsü daha kötü hale getirdiğini ifade etti.

Başbakan Johnson'ın, koronavirüsle savaşmaya yardımcı olmak ve hayat kurtarmak için obeziteye karşı yeni stratejilerini açıklamıştı. Buna göre obeziteyle savaş kapsamında televizyonda sabah 9’dan sonra ve internet üzerinden yapılan sağlıksız atıştırmalık yiyecek reklamlarının yasaklanması da gündeme gelmişti.

HER 4 İNGİLİZDEN BİRİ OBEZ

Başbakan, koronavirüs tedavisinden sonra yaklaşık 7 kilo zayıfladığını ifade etmişti.

Johnson, aşırı kilosunun koronavirüs tedavisindeki negatif etkisini gördüğünde şoke olduğunu vurgulamıştı.

Obezitenin, koronavirüs için önemli bir risk faktörü olduğunu ifade eden araştırmacılar, obez insanların yüzde 37’sinin koronavirüsten ölme riski bulunduğunu açıkladı.

İstatistik verilerine göre hali hazırda her 4 İngiliz'den biri obezite hastası.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Ahmet öztürk 1 ay önce Şikayet Et
  Bu coğrafyayı kan gölüne çevirenlere akıl ve istikbari bilgi veren saman altından su yürüten hep ingilizler olmuştur uyan ey ülkem halkı rehavete kapılma sakın....
  Cevapla
 • Ztr 1 ay önce Şikayet Et
  Ye koçum sen boş ver takma ye ooh afiyet olsun!
  Cevapla
 • Yakub 1 ay önce Şikayet Et
  Biz ne kadar safız yahu. 16 ülkenin kraliçesi olan 2. Elisabeth'in Başbakanın Türkiye'ye iyimser mesajlar vermesi düşündürücü. Tarihimizde büyük savaşlar yaptığımız bir ülkenin adamı Çankırı asıllı diye nerdeyse dost yapıldı. Bu kadar milliyetçilik artık zulümdür. 15 temmuz'da güney kıbrıs 'ta konuşlandırılan 40 bin ingiliz sat komandoları bize çok şey anlatıyor. Ingiltere Fransa Ermenistan Yunanistan ve İsrail Amerika ile asla dost olunmaz. Türkmen atalarımızın başarılarının arkasında bu mesaj, uyarı yatar. Bizim dostumuz Islam ve Müslüman kardeşliğidir. Diğeri devlet çıkarcılığı bu kadar. Hayatta her şey inanç ile alakalıdır.
  Cevapla
 • Hhh 1 ay önce Şikayet Et
  Boris iyi biri sanki
  Cevapla
 • caylak 1 ay önce Şikayet Et
  kan cekiyor boris .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR