ABD'nin dev uçak gemisi Girit Adası'na demirledi, Yunan sevinç çığlıkları attı!

Doğu Akdeniz krizinde açık şekilde Yunanistan'ın yanında saf tutan ABD'ye ait uçak gemisi USS Dwight D. Eisenhower Girit Adası'ndaki Suda Üssü'ne demirlerken, Yunan medyası çizgiyi aşan haberler yaparak; "Amerikalılar Türk rüyasının üstüne F-35'le mezar taşı koyuyor' başlıkları attı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.03.2021 06:54 GÜNCELLEME 23.03.2021 09:01 DÜNYA
ABD'nin dev uçak gemisi Girit Adası'na demirledi, Yunan sevinç çığlıkları attı!
ABD'nin dev uçak gemisi Girit Adası'na demirledi, Yunan sevinç çığlıkları attı!

Beraberinde 22 savaş gemisi ve yaklaşık 5 bin 600 askerle Doğu Akdeniz'e gelen nükleer uçak gemisi USS Dwight D. Eisenhower'ın Suda Üssü'nde çekilmiş fotoğraflarını, hem ABD hem de Yunanistan resmi hesapları paylaştı.

USS Eisenhower'ın Suda'ya doğru ilerleyişini Yunan televizyonları canlı yayınla verdi, yerel medya Başbakan Kiryakos Miçotakis'in Salı günü uçak gemisini ziyaret etmesinin beklendiğini bildiriyor.

Ziyareti sevinç çığlıklarıyla karşılayan Yunan medyası, Akdeniz'de yalnızca Suda Üssü'ndeki K-14 limanının bir uçak gemisinin demirlemesi için uygun olduğunu aktarıyor. Haberlerde ayrıca ABD ve Yunan tanklarının birlikte tatbikat yaptığı fotoğraflar da yer aldı.

Yunanistan hayranı ABD Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt, Twitter hesabından uçak gemisinin Girit'e demirlemesinden gurur duyduğunu ve limanın ABD'nin Doğu Akdeniz'deki varlığına benzersiz bir destek sağladığını yazdı.

YUNAN MEDYASI ÇİZGİYİ AŞTI

Yerel medyadaki haberlerde ayrıca "Atina Washington'ın bir sonraki hamlesini bekliyor: Amerikalılar Türk rüyasının üstüne F-35'le mezar taşı koyuyor" başlıkları atıldı, çizgiyi aşan yorumlara yer verildi.

Washington'a geçen yıl F-35 savaş uçakları için resmen başvuran Yunanistan, ayrıca Türkiye korkusuyla bir diğer sıkı fıkı müttefiki Fransa'dan 18 Rafale jeti satın aldı. Türkiye ise ABD tarafından F-35 programından daha önce çıkarılmıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 60 TÜMÜ
 • Yusuf.ir 1 ay önce Şikayet Et
  Abd o kadar'da aptal değil tsk karşısına çıksin aslinda bir süre yunanistan işğal olacak ayni rusya nasil ermenistani kaç yıl işğal etti ermenistan halki çok zor anladi.
  Cevapla
 • Gürbüz 1 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın dediği olur / olmuştur hep. Alemlerin Rabb'i dilemedikçe, sen dileyemezsin bile. (Tekvir Suresi 29 Ay.)
  Cevapla
 • Musti 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar bizim metal yığınından korktuğumuzumu zannediyorlar bütün gemilerinizi bütün güçünüzü getirin vız gelir trıs gider acıyorum bunlara demekki bunlar korkuyor böyle şeylerden.
  Cevapla
 • idris reis 1 ay önce Şikayet Et
  emanet eşeğe binen tez iner
  Cevapla
 • erdal 1 ay önce Şikayet Et
  :) hah ha. yau birilerinin yunanlara şunu anlatması lazım. abd binmeyeceği eşşeğe boşuna yem vermez. bakalım yunanlara nasıl binecekler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR