Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor

Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı ve Nobel Barış Ödülü sahibi Lech Walesa, internette iş aradığını ve iş ilanında 20 bin zloti maaş istediğini kaydetti.

ABONE OL
GİRİŞ 19.04.2021 20:54 GÜNCELLEME 19.04.2021 21:09 DÜNYA
Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor
Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor

Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı ve ülkede komünizm döneminin ilk bağımsız işçi örgütü Dayanışma Sendikası (Solidarnosc) lideri olarak 1983 yılında Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Lech Walesa, internette iş arıyor. Walesa, 50 yaş üstü iş arayan kişilere özgü bir internet sitesinde verdiği ilanda iş aradığını belirtti. İlanında kendisinden, "deneyimli lider, harika konuşmacı, Nobel Barış Ödülü sahibi, 1990-1995 yılları arası Polonya Cumhurbaşkanı" şeklinde bahseden Walesa, firmalarda liderlik eğitimi verebileceğini ve teşvik toplantılarına katılabileceğini kaydetti.

Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor

Yayınladığı ilanda, aile toplantılarında konuklarla bir araya gelerek fotoğraf çektirip, imza verebileceğini de belirten Walesa, "Devlet Başkanlarıyla, Krallarla ve Papa ile bir araya geldim. Polonyalı firmalara ilişkin bilgi ve deneyimimi seve seve aktarabilir ve Polonya ekonomisinin gerçek değerini inşa etmek için Polonyalı firmaların dünya çapındaki promosyonlarına katılabilirim" ifadelerini kullandı. Walesa günlük 1-2 saatlik görüşme için minimum 20 bin zloti (yaklaşık 5 bin dolar) istediğini belirtirken, pazarlığa açık olduğunu da ifade etti.

MAAŞIM 6 BİN ZLOTİ EŞİM 7 BİN ZLOTİ HARCIYOR

Daha önce Polonya medyasına yaptığı açıklamalarda Walesa, konuşmacı olarak katılacağı dünyanın çeşitli ülkelerindeki toplantıların korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edildiği ve dolayısıyla maddi olarak zor günler geçirdiğini kaydetmişti. Walesa, emekli maaşının 6 bin zloti olduğunu, eşinin ise aylık 7 bin zloti harcaması olduğunu aktarmıştı. Toplamda 7 çocuğu ve çok sayıda torundan oluşan geniş bir ailesi olduğunu ifade eden eski Cumhurbaşkanı Walesa, onları geçindirmek zorunda olduğunu belirtmişti.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • 01adana 2 hafta önce Şikayet Et
  rezillik beee
  Cevapla
 • Yorumcu54 2 hafta önce Şikayet Et
  Zaten Nobel ödülleri böyle gereksiz insanlara verilir. Bunlar ne Özalin ne Erbakan'ın ne de Erdoğan'ın tırnağı dahi olamayacak vasiftalar. Yaptıkları saçma sapan şeylerle de Nobel ödülü alırlar. Allah'tan ahirette Nobel geçerli değil.
  Cevapla
 • Sınır 3 hafta önce Şikayet Et
  Değerli hübaşkan her gün yengeyi al dağlara geziler yap.şu avm lerden uzak tut.
  Cevapla
 • M.Hazır 3 hafta önce Şikayet Et
  iki yüzlü münafık,sözde sosyalist emekci sendika lideri.Ama hakikatte emperyalim ve kapitalimin uşağı.Eşinin aylık harcaması Suriyede bir köyü bir ay geçindirir.
  Cevapla
 • Serkan 2 hafta önce Şikayet Et
  Sallama zaloti
  Cevapla
 • bilgiliadam 2 hafta önce Şikayet Et
  7000 zloty para değil euro zannetme zırcahil Istanbulda bıle gecınemez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR