Macron, İsrail'i kınamadan başsağlığı diledi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinde, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınamadan taziyelerini sundu.

ABONE OL
GİRİŞ 14.05.2021 18:46 GÜNCELLEME 14.05.2021 18:46 DÜNYA
Macron, İsrail'i kınamadan başsağlığı diledi
Macron, İsrail'i kınamadan başsağlığı diledi

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Macron'un Netanyahu ile telefonda görüştüğü belirtildi.

İSRAİL'E TAZİYELERİNİ SUNDU

"Macron, Hamas ve diğer terörist grupların üstlendiği ve bir kez daha şiddetle kınadığı silahlı saldırının kurbanları için kendisine taziyelerini sundu." ifadesine yer verilen açıklamada, Fransa'nın, kuruluş yıl dönümünde İsrail'in güvenliğine ve uluslararası hukuk uyarınca meşru müdafaa hakkına sarsılmaz bağlılığını yinelediği aktarıldı.

Açıklamada, Macron'un barışa dönüşün aciliyetini vurguladığı ve Netanyahu'ya Gazze'deki sivil nüfusla ilgili endişelerini dile getirdiği ifade edildi.

Emmanuel Macron, dün de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüşmüş, bu görüşmede de İsrail'in operasyonlarını kınamamıştı.

ŞEHİT SAYISI 122'YE YÜKSELDİ

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, 10 Mayıs'tan bu yana şehit olanların sayısının 122'ye yükseldiği belirtilmişti.

Bakanlığın açıklamasında saldırılarda yaşamını yitirenlerin 31'inin çocuk, 20'sinin kadın olduğu, yaralı sayısının 900'e ulaştığı ifade edilmişti.

KAYNAK : AA
YORUMLAR 30 TÜMÜ
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah soyunuzu kurutsun
  Cevapla
 • Cenk 1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu resimdekiler insan mı ki insan haklarına saygı göstersin.yer yüzünün artıkları vardır.işte onlar bunlardan ibarettir.
  Cevapla
 • Akıl 1 yıl önce Şikayet Et
  Hristiyanları ve yahudileri dost edinmeyiniz.Çünkü siz onlarin dinine girmedikçe onlar sizinle dost olmazlar.
  Cevapla
 • Velhasıl-ı Kelam 1 yıl önce Şikayet Et
  Müslimanlar olarak şunlar kadar olamadık. Adamlar konu İslamiyet olunca karşı safta bir olabiliyorlar. Biz Müslümanlarda da 2-3 ülke ancak samimi anlamda bir araya gelebiliyor.
  Cevapla
 • Avşar 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlarda en fakirleri
  Cevapla
 • Mete 1 yıl önce Şikayet Et
  Küfür tek millettir
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yüzden tüm cemaat tarikatlara sesleniyorum Rabbimin rızası İçin ayrılıkları bir olmayı başarın vallahi birleşirsek küffarı bitiririz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR