Putin'in savaş makinesinden nükleer gözdağı!

Karadeniz'de İngiltere ile Rusya arasında yaşanan gerginlikle dünya, savaşın eşiğinden dönmüştü. Moskova'nın nükleer denizaltıları da olası yeni gelişmelere karşı hazır ol komutunu aldı. Denize açılan savaş makinesi teyakkuz halinde.

ABONE OL
GİRİŞ 27.06.2021 15:12 GÜNCELLEME 27.06.2021 15:12 DÜNYA
Putin'in savaş makinesinden nükleer gözdağı!
Putin'in savaş makinesinden nükleer gözdağı!

Hafta ortasında Karadeniz'de İngiltere ile Rusya arasında yaşanan gerginlikle dünya, savaşın eşiğinden dönmüştü.

Moskova benzer bir provokasyonda rotanın değil bu kez hedefin bombalanacağını duyurarak açık tehditte bulunmuştu. Rus tarafından yeni bir açıklama daha geldi, dünya diken üstünde.

NÜKLEER DRONE TEHDİDİ

Putin'in tsunamileri tetikleyebilen nükleer drone'larla dolu 185 metrelik 'şehir katili' denizaltısı ilk kez denize açıldı. 14 bin 700 tonluk savaş makinesi, her biri yapay zeka tarafından yönlendirilen, nükleer uçlu su altı drone torpidolarına sahip.

Denizaltının suya indirilmesi, Vladimir Putin'in donanmasının İngiliz savaş gemilerini bir daha Kırım'a fazla yaklaşırlarsa batıracağı sözü vermesinin ardından geldi.

POSEIDON TORPİDOLARI

Uzmanlar, Belgorod'un devasa torpidolarının, kıyı şehirlerini harap edebilecek 100 metre yüksekliğindeki dalgaları su altından tetikleyebileceğinden endişeleniyor. Dev denizaltının, ülkenin gizli Denizaltı Araştırmaları Ana Müdürlüğü adına işletildiği ve sekiz adede kadar nükleer silahlı torpido ile donatıldığı düşünülüyor.

Bunun yanı sıra Sabotaj ve gizli operasyonlar için iyi bir donanıma sahip. Poseidon nükleer torpidoları, savaş zamanında bir uçak gemisine saldırmak için çok etkili bir araç konumunda.

10 BİN KİLOMETRE MENZİL

Rus Donanması, denizaltının çığır açacağına inanıyor. Putin, torpidolarının 6 bin milden (yaklaşık 10 bin kilometre) daha uzaktaki kıyı hedeflerini tamamen yok edebileceğinin altını çizmişti.

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz’e giren ABD’ye ait USS Ross destroyerinin faaliyetlerinin takip altına alındığını belirtti. Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Savunma Yönetim Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Karadeniz Filosu güçleri ve araçları, 26 Haziran 2021 tarihinde Karadeniz’e giren ABD Donanması’na ait USS Ross destroyerinin takibine başladı” ifadesine yer verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 41 TÜMÜ
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Karadeniz deki gazımızın kokusunu aldılar, belki petrol de vardır, bizi savaştırmak istiyorlar 2. Dünya Savaşı daki alman gemileri gibi, dikkatli olmak lazım, tüküreyim düşmanımız natoya
  Cevapla
 • Musa 2 ay önce Şikayet Et
  Birşey yapmazlar. Almanları da böyle oyuna getirdiler. Rus askerleri ww2 de açlıktan ölmeye başlarken Ingilizler Ruslara kornedbeef konservesi dağıttı . Ingilizlerin Rusyaya borcu akılalmaz boyutta ve bu borç sadece yükseliyor, ingilizlerin borcu Rusyayı hiç de rahatsız etmiyor çünki ikisi kanki.
  Cevapla
 • Cihat 2 ay önce Şikayet Et
  Gebertin birbirinizi kafirler
  Cevapla
 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  rusya türkiyeyi karşi karşiya getırmek ıstıyorlar.biz nıye yapmıyoruz nukleher deniz altı dunya 5 ten buyukse nükleher füzü yaparsan güç olursun . ıhayla olçak iş deil tiçaret işi iha kucuk devletleri bolersın buyuk devletler için kuçuk lokmasın .nükleher şart 5 buyuk devlete diş geçiremessın saygılar
  Cevapla
 • Yaaaa 2 ay önce Şikayet Et
  Biz nükleer füze yapamiyoruz cünkü CHP israrla sadece heykel heykel yapacagiz Türkiyeyi kel birakacagiz diyor
  Cevapla
 • Tamam 2 ay önce Şikayet Et
  Biraz da düzgün yazmak için çaba göstersen süper olacak. Mesela nükleher yerine nükleer, füzü yerine füze gibi....
  Cevapla
 • Jdjdk 2 ay önce Şikayet Et
  Denizalti Olduğu yerde vurulursa kim zarar görecek anlayın vurmaktan çok elinde bulundurduğu nükleer bombadan tedirgin olması gerek rusyanin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR