Tepki çeken görüntü: Dev uçakta tek başına!

Taliban milislerinin, Afganistan’ın başkenti Kabil’de yönetimi ele geçirmesi sonrası binlerce kişi ülkeden kaçmaya çalışırken, önceki gece çekilen içi boş uçak görüntüsü dünya gündemini altüst etti...

ABONE OL
GİRİŞ 21.08.2021 08:59 GÜNCELLEME 21.08.2021 08:59 DÜNYA
Tepki çeken görüntü: Dev uçakta tek başına!
Tepki çeken görüntü: Dev uçakta tek başına!

Taliban milislerinin, Afganistan’ın başkenti Kabil’de yönetimi ele geçirmesi sonrası binlerce kişi ülkeden kaçmaya çalışırken, önceki gece çekilen içi boş uçak görüntüsü dünya gündemini altüst etti. Kabil’de yaşayan İngiliz göçmen Paul Farthing, Afganistan’ı saran kaos sırasında karısından ayrı düştü. Farthing, eşinin eve dönüş yolunda olduğunu söylediği sosyal medya gönderisinde, Norveç’e ait olduğuna inanılan uçağın içinin görüntüsünü de paylaştı.

Eski deniz komandosu, “Kaisa eve gidiyor! Ancak bu uçak boş… Kabil Havaalanı’nın dışında bekleyen binlerce kişi içeri giremediği için ezilirken bu görüntü skandal. Ne yazık ki insanlar bu görev bittiğinde geride kalacak, çünkü biz bu işi doğru yapamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önce İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, kurtarma uçuşlarında mümkün olan her alanı kullandıkları konusunda ısrar etmiş ve tahliye çabalarında her saatin önemli olduğunu vurgulamıştı. Wallace, Batılı güçlerin ‘tek bir koltuğun boşa gitmemesini’ sağlamak için çalıştığını da sözlerine eklemişti.

KAYNAK : YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • İklimdeğişikliği 8 ay önce Şikayet Et
  Kapak olsun ingilizin uşaklığını yapanlara!!!
  Cevapla
 • ferdi k. 8 ay önce Şikayet Et
  kaçacaklarına vatanını savunsunlar. Biz aynı durumda olsak vatanımızı bırakır kaçar mıyız?
  Cevapla
 • Evladı fatihan Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Bizim içimizde de dostlarına güvenenler bu fotoğrafa iyi baksın, rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah amin
  Cevapla
 • Ercan 8 ay önce Şikayet Et
  Onların. Batı,nın insan hakları yalnız kendilerine........
  Cevapla
 • Burhan 8 ay önce Şikayet Et
  Amerika ve Avrupa'ya güvenerek iş yapanlara çok önemli bir ders. Diğer devletlerin halklarına bir uyarı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR