İmamoğlu'nun Atina ziyaretine Yunan basınından yorum: Atalarını ziyarete geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Atina ziyareti, Yunan basınında yankı uyandırdı. Greek City Times gazetesinden Paul Antonopoulos, İmamoğlu için "Atalarını ziyarete geldi" ifadelerini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.09.2021 10:54 GÜNCELLEME 22.09.2021 11:13 DÜNYA
İmamoğlu'nun Atina ziyaretine Yunan basınından yorum: Atalarını ziyarete geldi!
İmamoğlu'nun Atina ziyaretine Yunan basınından yorum: Atalarını ziyarete geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Atina'ya ziyaret gerçekleştirmişti. Atina'da Kiryakos Miçotakis başta olmak üzere bir dizi siyasi ile görüşmeler gerçekleştiren İmamoğlu'nun bu ziyareti Yunan medyasında da geniş yankı uyandırdı.

İmamoğlu'nun ziyareti ile ilgili Yunan Greek City Times gazetesinden Paul Antonopoulos, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 

"ATALARINI ZİYARETE GELDİ"

Ziyareti sırasında tartışmalı ifadelerde bulunan İmamoğlu ile ilgili Greek City Times'ın Atina müdürü Paul Antonopoulos,dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.  Antonopoulos "Bugün İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, atalarının binlerce yıl önce Atina'da inşa ettiği eserleri ziyaret etti" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NU YERE GÖĞE SIĞDIRAMADILAR

Yunan Kathemirini ise İmamğlu ile bir röportaj yaparak "Türkiye için büyük hayali olan bir belediye başkanı" ifadelerini kullandı.

Kathemirini'de yer alan mülakatta İmamoğlu için "AK Parti'yi mağlup eden ilk siyasetçi", "Türkiye'de en çok tartışılan muhalefet figürü", "Akşener'in Fatih'e benzettiği adam" övgüleri yer aldı.

YUNANİSTAN'A ŞİKAYET

Türkiye'deki medyayı hedef alan İmamoğlu'nun, erken seçimi muhalefetin istediğine değinmedi. 

mamoğlu, Türk medyasını hedef alarak, Türkiye'de bir yönetim sorunu varmış gibi göstermeye çalışarak şunları söyledi:

"Planlarım, İstanbul'a, 16 milyona en iyi ve en adil hizmeti vermek üzerine. Şehrime ve ülkeme her alanda örnek hizmet vermek. İstanbul'u sağduyuyla yönetmek ve İstanbul'un en başarılı ve demokratik belediye başkanı olmak. Hükümete yakın Türk medyası zaten bu konuyu gündeme getirmeyi seviyor.

İmamoğlu Yunanistan'da: Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna cevap! Türkiye'yi şikayet ettiİmamoğlu Yunanistan'da: Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna cevap! Türkiye'yi şikayet etti

Yunanistan'ı bu boş tartışmalarla rahatsız etmeyelim. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim. Cumhurbaşkanına yakın gazetecilerin ve medyanın seçimlere daha uzun bir süre varken her gün cumhurbaşkanı adayı tartışması çıkarması, aslında ülkede bir yönetim sorunu olduğunun itirafıdır."

KAYNAK : Haber7
YORUMLAR 381 TÜMÜ
 • şaşkın cehepeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yani, biz şimdi (yunanlılara göre) yunanlı ya mı oy verdik...
  Cevapla
 • Mete han 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçimlerin ertesi günü Yunan basını başlıkları : Konstantinopolu geri aldık, Bir yunanlı Konstatinopolu feth etti, Pontustan bir yunanlı Erdoğanı yendi.
  Cevapla
 • Düzceli 1 yıl önce Şikayet Et
  Aaaaa... Sen bilmiyomuydun?
  Cevapla
 • harbiden 1 yıl önce Şikayet Et
  yunanlıları ilk defa doğruyu söyledikleri için tebrik ediyorum : )
  Cevapla
 • Yalan yok 1 yıl önce Şikayet Et
  Hesap verebilir olması , Yolsuzluk Yandaşlık Ahbaplık Torpil İhale RANTÇILIK İstemiyoruz ve EN önemlisi Mülteci Göçmenler İstemiyoruz Bu Türkiye Milletin Genel Gerçek Görüşü .!!!
  Cevapla
 • KasımpaşaLı 1 yıl önce Şikayet Et
  bu zat fatih sultan mehmet hanın kabrine elleri arkada girmiş birde gireken tekme atmıştır,ben muslümanım deyip buna oy veren peygaber efendimze ihanet etmiştir, peygaber efendimiz istanbulu fet eden komutan ne güzel ne şanlı komutan deyip sözlerine övmüştür,BOŞUN TÜRK DÜŞMANI MAKORYOSUN HEYKELİNİ DİKMEDİ demek neymiş akarabasıymış.
  Cevapla
 • Eko 1 yıl önce Şikayet Et
  Madem yunanlılar öyle diyor niçin athina belediye başkanliginden aday olmamış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR