Erdoğan-Selman görüşmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu

Suudi Arabistan Veliahtı ve Başbakan Yardımcısı Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud’un Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu.

ABONE OL
GİRİŞ 23.06.2022 01:08 GÜNCELLEME 23.06.2022 01:09 DÜNYA
Erdoğan-Selman görüşmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu
Erdoğan-Selman görüşmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliahtı ve Başbakan Yardımcısı Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud’un Türkiye’de bir araya gelmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu.

'DERİN TARİHİ İLİŞKİLER' VURGUSU YAPILDI

Suudi Arabistan resmi haber ajansı Suudi Basın Ajansı (SPA), "Krallık ve Türkiye'nin derin tarihi ilişkileri paylaştığını" dair bir haber yayınlayarak, "Krallık ve Türkiye'deki iki lider arasındaki karşılıklı ziyaretler ilişkilerin gücünün parlak bir kanıtı” ifadelerine yer verdi.

Suudi Okaz Gazetesi ise, ziyarete ilişkin yayınladığı haberinde, Ankara'daki Türkiye-Suudi Arabistan görüşmelerinin, iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, askeri, güvenlik ve kültürel ilişkiler dahil olmak üzere ikili ilişkilerde yeni bir işbirliği döneminin başladığını teyit ettiğini belirtti.

Mekke Gazetesi, Suudi Veliaht Prensi'nin Türkiye ziyaretini, Krallığın öncü rolünün ve küresel duruşunun bir konsolidasyonu olarak değerlendirdi.

Suudi aktivistler ise, ziyareti sosyal medyada “Crown In Turkey” (Prens Türkiye’de) etiketi altında sosyal medyada paylaşımda bulunarak, görüşmeden görüntü ve fotoları servis ederek, sosyal medyanın gündemine getirdi.

KAYNAK : İHA
Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • tuncmannn 1 hafta önce Şikayet Et
  Devletler arası ilişkilerde dostluk düşmanlık olmaz karşılıklı çıkar ilişkisi her daim geçerlidir
  Cevapla
 • garip 1 hafta önce Şikayet Et
  islamda krallık yoktur...işi ehline verilmesi emreder...
  Cevapla
 • Kayı 1 hafta önce Şikayet Et
  Sen ne deyon be.
  Cevapla
 • orhan 1 hafta önce Şikayet Et
  vay be suudiler ne kadar iyi dostmuş.!
  Cevapla
 • Deli dumrul 1 hafta önce Şikayet Et
  Buna karşılık abd iran ile ittifak yapacaktır. şia desteklenecek göreceksiniz.
  Cevapla
 • veysel 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah rahmet etsin kasikci cinayetine tum ulke adina politika seyredip iki ulke arasinda sorun yaratmak ahmakcaydi. basarisiz bir politikaydi ve bir kisi uğruna ulke menfeatini hice saymakti. hukumet aldigi kararlarda devlet akli ile hareket etmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR