Japonya 9 nükleer reaktörü yeniden aktif edecek

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, potansiyel bir enerji kriziyle ilgili endişeleri gidermek için 9 nükleer reaktörün yeniden başlatılması yönünde talimat verdi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.07.2022 17:38 GÜNCELLEME 14.07.2022 17:38 DÜNYA
Japonya 9 nükleer reaktörü yeniden aktif edecek
Japonya 9 nükleer reaktörü yeniden aktif edecek

Bloomberg’in haberine göre, Kishida bugün düzenlediği basın toplantısında, “Bu kış elektrik kesintisi konusunda endişeler var. Bu duruma engel olmalıyız” dedi.

Japonya, sıcak havalar, eski santrallerin hizmet dışı kalması ve 2011 Fukushima felaketinden sonra kapatılan nükleer reaktörlerin yeniden başlatılmasının ertelenmesi nedeniyle elektrik sıkıntısı yaşıyor.

KAYNAK : Şarku'l Avsat
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 5
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Yalnız bay kemal nükleer güce karşı çünkü onu kukla gibi oynatan yabancı akıl hocaları istemiyor haberiniz olsun....Seçilirse de olanları kapatacaktır bay kemal'in cehapesi...nedir bu biri altına yapı yapar biri birinin yaptığını yıkar? Ama bana sorarsanız bay kemal boş kan Ekrem İmamoğlu nun altın ı yıkar!???? Yıkamaya da gerek yok bir sonraki selde sel yıkar....sel cehape yi de yıkar!...
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye bütün kaynaklarını kullanarak önümüzdeki 10 yılda 10 tane Akkuyu NGS yapmalı dır. Önümüzdeki 10 yılda mühendisiyle, tasarımıyla, % 100 yerli 10 NGS ile 2032 de enerji ihtiyacımızı % 80-90 oranında karşılayabilmek çok büyük başarı olur. Tarih bizi yazar. Ekrem tatilden bir dönmüş bakmış ki ne görsün? Koca koca bacalar kırmızı beyaz renklerle boyanmış. Adam çizmeleri sadece altına yapı yapınca giyen adamım demiş!....
  Cevapla
 • İ g 4 ay önce Şikayet Et
  Bize de 10 tane lazım en az acil yapılanları tamamlayıp yenilerini kendimiz yapmalıyız
  Cevapla
 • Mehmet Şahin 4 ay önce Şikayet Et
  Hani nükleer tu kaka idi. Bizim ihtiyacımız olduğunda böyle diyor, Efendiler kendilerine gelince tedbir alıyorlar.
  Cevapla
 • Birtürk 4 ay önce Şikayet Et
  Hani nükler tesisteri kapatıyordunuz .türkiyeye nasihat filan... zoru gördümü büzü lüyorsunuz dimi
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR