Rusya'dan Bayraktar TB2 açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Soçi kentinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Lideri Putin arasında gerçekleşen görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, liderlerin görüşmede Bayraktar TB2 İHA konusuna değinmediğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 06.08.2022 02:24 GÜNCELLEME 06.08.2022 18:11 DÜNYA
Rusya'dan Bayraktar TB2 açıklaması
Rusya'dan Bayraktar TB2 açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bugün Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen görüşmenin ardından Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov açıklamada bulundu.

Görüşmenin 4 saat sürdüğünü hatırlatan Peskov, "Soçi'deki görüşme Moskova saatiyle 15.00'ten sonra başladı. İki ülkenin liderleri hem dar hem de genişletilmiş formatta 4 saat görüştü. Ortak bildiri kabul edildi” dedi.

Daha önce sıkça gündeme gelen Bayraktar TB2 insansız hava aracının (İHA) Rusya'da üretilmesi ve satın alınması konusuyla ilgili liderlerin bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna cevap veren Peskov sadece "Hayır" diyerek karşılık verdi.

Peskov gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından, görüşmenin gerçekleştiği Sanatoryum Rus binası önünden ayrıldı.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • Beko 1 hafta önce Şikayet Et
  İsteyene satılsın. Nasılsa kodları elimizde. Kalaşnikof her ülkeye ve her teröriste satılırken biz niye satmayalım. Ukrayna babamızın oğlumu,üstelik aynı ırk ve dinden bunlar. Yarın rahata erdiklerinde gör bak o zaman neler oluyor.
  Cevapla
 • ifk 1 hafta önce Şikayet Et
  Ruslarla tarihi rekabetemiz ve düşmanlığımız malüm. Fakat Türkiyenin yakın coğrafyasında ABD , orta asyada Çin emperyalizmine karşı Ruslar denge unsurudur.
  Cevapla
 • Enes 1 hafta önce Şikayet Et
  Bakmayın Rusya ile ilişkilerimizin iyi olduğuna TB bayraktar 2 leri vermicegimizimi herkes biliyor en büyük düşmanlarimizdan biride Rusya şuan Avrupa Amerika karşısında diye bizle iş birliği içinde
  Cevapla
 • DEMİR 1 hafta önce Şikayet Et
  Onlar bize S 400 satmış olabilir . Biz bayraktar TB 2 Satmak Zorunda Değiliz .
  Cevapla
 • Arslan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bize IHA'ları uçuracak güçte jet motoru tedarik ederlerse vakit kazanırız. TF6000 motorları yakın zamanda seri üretime geçebilirse Rus'lara hiç ihtiyaç yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR