Bir ülke Türkiye'deki depremler sebebiyle ulusal yas ilan etti!

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Kahramanmaraş'ta yaşanılan depremler sebebiyle ülkesinde 1 günlük ulusal yas ilan ettiğini duyurdu. Osmani "Bu tür trajediler karşısında desteğe ihtiyacı olanların yanında olmalıyız" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.02.2023 06:22 GÜNCELLEME 08.02.2023 09:01 DÜNYA
Bir ülke Türkiye'deki depremler sebebiyle ulusal yas ilan etti!
Bir ülke Türkiye'deki depremler sebebiyle ulusal yas ilan etti!

Kosova’dan Türkiye’ye anlamlı destek geldi. Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, ülkemizde yaşanılan depremler sonrası 1 günlük yas ilan etti.

"TÜRKİYE'NİN ACISI ACIMIZDIR"

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Osmani "Bu tür trajediler karşısında desteğe ihtiyacı olanların yanında olmalıyız. Türkiye ve Suriye halkının acısı bizim de acımızdır. Bu sebeple, anayasal yetkilerime dayanarak Kosova Cumhuriyeti'nde 8 Şubat Çarşamba gününü ulusal yas günü ilan ettim" dedi.

30 KİŞİLİK EKİP YOLLAMIŞTI

Dün Osmani'nin talimatı üzerine Adem Yashari Havaalanı’nda Kosova Güvenlik Gücü (FSK) askerlerinden oluşan 30 kişilik ekip Türkiye'ye doğru hareket etmişti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 39 TÜMÜ
 • Vatan 37 1 ay önce Şikayet Et
  Tek gözlü balık isimli kişi, Yardım konularında bile ülkeler arası siyaset ayrımcılığı yapmak kime ne kazandırıyor ki saçma söylemlerde bulunuyorsunuz. Azerbaycan ilk arama kurtarma timi gönderen, katar barınma ihtiyacı için konteyner ev gönderen kardeş ülkelerimiz. Her medyada yer almayan birçok yardım eden ülkeler var. Birde kendinize bakın laf üretmekten başka depremzede kardeşlerimiz için ne yaptınız? Belki socak evinizden kapı dışarı bile çıkmadınız. İnsanlığınızı bir sorgulayın.
  Cevapla
 • Minnettarım 1 ay önce Şikayet Et
  Yardımımıza koşan bütün milletlere şahsım adına çok özel teşekkür ediyorum, selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Minnettarım. Hepsinden Allah razı olsun.
  Cevapla
 • Tek gözlü balik 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyaya örnek bir karar ve davrani$..Tabiki özelikle avrupaya ama kimin dingilinda ayri konu.! Tbiki diger bir konuda islam ülkeleri nerde,? Türk ülke babayigitleri nerde.? Tabiki böyle bir $ey beklemekde olmaz isteyen yapar.!
  Cevapla
 • Ciddi 1 ay önce Şikayet Et
  Bosna Hersek ve Makedonya, Türk devletler teşkilatı ( kazak, Türkmen, Özbek,Kırgız vs ) napıyor ???
  Cevapla
 • Kartal 1 ay önce Şikayet Et
  Adamsınız helal size
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR