Sadakataşı ekipleri deprem bölgesi Fas'ta

Fas'ta yaşanan 7.0 büyüklüğündeki deprem sonrasında Sadakataşı ekipleri yardım götürmek için bölgeye ulaştı.

ABONE OL
GİRİŞ 12.09.2023 01:04 GÜNCELLEME 12.09.2023 10:20 DÜNYA
Sadakataşı ekipleri deprem bölgesi Fas'ta
Sadakataşı ekipleri deprem bölgesi Fas'ta

Sadakataşı, Fas'ta yaşanan deprem sonrasında bölgeye yardım ulaştırıyor. Dernek depremzede ailelere gıda, su ve battaniye dağıtımları gerçekleştirdi. 

MARAKEŞ EL-HUZ'DA 500 AİLEYE ACİL YARDIM

Dernek ekibi depremden en çok etkilenen bölgelerden olan Marakeş El-Huz’da yaşayan 500 aileye gıda, su ve battaniye yardımında bulundu.

YARDIMLAR SÜRECEK

Derneğin yardım çalışmalarını koordine etmek için bölgede bulunan Başkan Yardımcısı Cevdet Hasbal yaptığı açıklamada; "Bu üzücü deprem haberini aldıktan sonra bölgede yaşayan partnerlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda yardım kalemlerimizi belirleyerek Fas'a ulaştık. Sadakataşı ekibi olarak 2 gündür halkın ihtiyaçları doğrultusunda gıda, su ve battaniye dağıtımları gerçekleştirdik. Bölgenin yaraları sarılıncaya dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz." İfadelerini kullandı.

Destek olmak için;

Sadakataşı Derneği’nin Fas için başlatmış olduğu yardım çalışmasına destek olmak için ACİL yazıp 2989’a göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Derneğin 0216 614 04 61 numaralı telefonunu arayarak yetkililer aracılığıyla bağış yapabilirsiniz.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 1
  • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
    tebrikler
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR