Elon Musk'ın Erdoğan'la görüşmesine neden oğlunu getirdiği ortaya çıktı

Musk'ın oğlu "AE A-XII"ı veliahtı olarak gördüğü için önemli bulduğu tüm görüşmelere götürdüğü ortaya çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 18.09.2023 17:07 GÜNCELLEME 18.09.2023 17:08 DÜNYA
Elon Musk'ın Erdoğan'la görüşmesine neden oğlunu getirdiği ortaya çıktı
Elon Musk'ın Erdoğan'la görüşmesine neden oğlunu getirdiği ortaya çıktı

 ABD'nin New York kentinde bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bu kez de Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'la yaptığı görüşmeyle gündemde. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için gittiği ABD'de birbiri ardına görüşmeler gerçekleştiren Başkan Erdoğan, Musk ile olan samimi diyaloğuyla dünya gündemine oturdu.

New York'taki Türkevi'nde gerçekleşen görüşmeye şarkıcı Grimes'tan olan oğlu "AE A-XII" ile katılan Musk çok konuşuldu. Başkan Erdoğan Musk'a kendi yazdığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabının İngilizce versiyonunun yanı sıra Musk'ın çocuğuna da futbol topu hediye etti. Başkan Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile işbirliği imkanlarının doğabileceğini belirterek, Musk'ı İzmir'de düzenlenecek TEKNOFEST'e de davet etti.

X NEDEN GÖRÜŞMEYE GELDİ?

Samimi anlar dünyada gündem olurken Musk'ın görüşmeye neden oğlunu getirdiğinin arkasındaki sır perdesi de aralandı. Geçtiğimiz günlerde Grimes'tan gizli bir çocuğu olduğu daha ortaya çıkan ve çocuklarının sayısı 11'e yükselen Musk'ın oğlu "AE A-XII"ı daha önce de satın aldığı Twitter'ın genel kurul toplantısına götürdüğü ortaya çıktı.

2022 yılında yapılan bir toplantıda, adını şimdilerde X olarak değiştirdiği sosyal medya platformunun toplantısına götüren Musk'ın bu kararının arkasında yatan nedenleri ise çocuklarının annesi Grimes açıklamıştı.

OĞLUNU VELİAHTI OLARAK GÖRÜYOR

2022 yılında verdiği bir röportajda, Musk'ın önemli bulduğu tüm görüşmelere oğlu "AE A-XII"ı götürdüğünü belirten Grimes, Musk'ın bunu "AE A-XII"ı "veliahtı" olarak gördüğü için yaptığını söyledi.

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 99 TÜMÜ
 • meyyid 10 ay önce Şikayet Et
  bu keferenin hazar türkü asıllı yahudi olduğunu biliyormuydunuz.ama bizim için ırkı değil dini önemli." la ilahe illallah muhammeden resulullah"
  Cevapla
 • eRsA 10 ay önce Şikayet Et
  Acaba bu görüşmenin ardında ne yatıyor olabilir?Dünya rezervinin %70 ine sahip olduğumuz bor (B) madenlerimiz olmasın?
  Cevapla
 • durmuş 10 ay önce Şikayet Et
  Bu adam Amerikalı değilde bir Türk zengini olupta aynen böyle görüşseydi şimdi kimbilir kaç çeşit kurp takarlardı
  Cevapla
 • Süleyman 10 ay önce Şikayet Et
  6 lı çete olurdu
  Cevapla
 • Y-X<\Zzzz 10 ay önce Şikayet Et
  Vah güzel ülkem vah !
  Cevapla
 • Atsız 10 ay önce Şikayet Et
  Babası,oğlunun kendi izinden gitmesini istediği için çekirdekten yetiştiriyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR