Devlet Başkanı seçildi! ilk ziyaretini ABD ve İsrail'e yapacak

Arjantin'de dün düzenlenen devlet başkanlığı seçiminden zaferle çıkan aşırı sağcı Javier Milei, ilk yurt dışı ziyaretini göreve başlamadan önce ABD ve İsrail'e yapacağını belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 20.11.2023 21:37 GÜNCELLEME 21.11.2023 09:53 DÜNYA
Devlet Başkanı seçildi! ilk ziyaretini ABD ve İsrail'e yapacak
Devlet Başkanı seçildi! ilk ziyaretini ABD ve İsrail'e yapacak

Milei, Arjantin'de yayın yapan Radio Mitre'ye yaptığı açıklamada, "İlk seyahatim ABD'ye olacak, aynı şekilde İsrail'e de uğrayacağım. Bunlar yapacağım ilk seyahatlerdir. Hepsi görevi devralmadan önce gerçekleşecek." ifadesini kullandı.

BÜYÜKELÇİLİĞİ KUDÜS'E TAŞIYACAĞI SÖZÜNÜ VERMİŞTİ

Milei, seçim kampanyası süresince devlet başkanlığını kazanması halinde Arjantin'in Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağı sözünü vermişti.

Öte yandan İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, sosyal medya hesabından Milei'nin, İsrail bayrağını dalgalandırdığı fotoğrafını paylaşarak, seçim başarısından ötürü kendisini tebrik etti.

Geçici seçim sonuçlarına göre Özgürlük Gelişimi Partisi'nin adayı Milei, oyların yüzde 55,69'unu alarak devlet başkanı seçilmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Gece sorumlusu' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 246 TÜMÜ
 • 7500. 1 hafta önce Şikayet Et
  Yahudiler bütün ülkelerin yönetimlerini ele geçirmiş, maalesef.
  Cevapla
 • Müslüman -Türk 1 hafta önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun Arjantin....
  Cevapla
 • Analiz 1 hafta önce Şikayet Et
  Javier Milei muhalif olan peronist ve diğer partiler komunist sosyalist marksist ideoloji olanlar Arjantinin göbeğini dinsiz ateist Çin= BRICS bağlayacaktılar Arjantin kızıl emperiyalist sömürgeci Çinin kuklası kölesi yapacaklardı! Sayın Milei Arjantin için Liberal serbest piyasa ekonomisi demokrasi insan hakları hukuk din innanç özlürlüğü yolunu seçti!
  Cevapla
 • Cesur ADAM 1 hafta önce Şikayet Et
  Ya buda Urkaynadaki Zelenski gibi komediyene benziyor inşallah sonunda alamazlar, Miliyetcinin abd ve israilde ne işi var??? Bizim solcularda bakıyorsun hepsi avrupa amerika israil v.s. Kapitalist canavarına koşuyorlar, Kardeşim sen komonistsen gitsene Çine kübaya Küzey koreye, Komonistin düşmanı batıdır ama hepsi oyun işte yersen. bu da öyle inşallah sonu kötü olmaz
  Cevapla
 • Kapdan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar tarih boyunca hür yaşamışlar ama, yeni nesil hür yaşamak nedir henüz anlamamışlar. Para ile herşeyin düzeleceğini zannediyorlar. Hele bir zihinsel esaretin bedelini bor ödesinler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR