Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gidiyor! Mutabakat imzalanacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un davetine icabetle, Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin İkinci Toplantısına katılmak üzere Cezayir'e resmi ziyarette bulunacak.

ABONE OL
GİRİŞ 20.11.2023 22:00 GÜNCELLEME 20.11.2023 22:00 DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gidiyor! Mutabakat imzalanacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gidiyor! Mutabakat imzalanacak!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Konsey Toplantısı, iki Cumhurbaşkanının riyasetinde ilgili bakanların katılımlarıyla başkent Cezayir'de icra edilecek.

Toplantı kapsamında yapılacak görüşmelerde, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

MUTABAKAT METNİ İMZALANACAK

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak.

Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da öngörülüyor.

KAYNAK : AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 26 TÜMÜ
 • Hasan Çiğdem 1 hafta önce Şikayet Et
  Sayın Reis İki ülke arasındaki Vize sorununun da çözülmesi dileğiyle.
  Cevapla
 • Velid 1 hafta önce Şikayet Et
  Cezayir yıllarca uğradığı insafsız işgal ve sömürüye rağmen, Allah'ın izniyle aslına dönme konusunda oldukça iyi bir performans sergiliyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  arap düşmanı dün almanya da idi reis
  Cevapla
 • Mustafa hoca 1 hafta önce Şikayet Et
  Amerika'dan Avrupa'dan sana ne hayır gelmiş ki Araplar ile yapılan işlerden rahatsız oluyorsun. Pkk, DEAŞ, Fetö ABD ve Avrupa destekli olduğunu daha ne zaman göreceksin gözü var görmez kulağı var duymaz arkadaş
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  reisin sizin gibi kompleksleri yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR