Ünlü şarkıcıdan Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), "The Weeknd" sahne adıyla tanınan ünlü Kanadalı sanatçı ve WFP İyi Niyet Elçisi Abel Tesfaye'nin, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacağını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 01.12.2023 23:47 GÜNCELLEME 01.12.2023 23:47 DÜNYA
Ünlü şarkıcıdan Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım
Ünlü şarkıcıdan Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım

WFP'den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye'nin Gazze'ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı kaydedildi.

Açıklamada, Tesfaye'nin yardımının "açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli"ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi.

WFP'nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya "insani ara" verildiğinde yardımların artırıldığı bildirildi.

FACİA TAHMİN EDİLENDEN DAHA ÖTE

Açıklamada ifadelerine yer verilen WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, "Gazze'deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze'deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor." mesajını verdi.

Sanatçı Abel Tesfaye, 2021 Ekim'de WFP'nin İyi Niyet Elçilerinden biri olarak atanmıştı.

Diğer taraftan, Tunuslu oyuncu Hind Sabri, İsrail saldırıları altındaki Gazze’de yaşayan insanlara karşı “açlığın bir savaş silahı” olarak kullanılmasını protesto etmek için WFP İyi Niyet Elçiliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Sabri, “Arkadaşlarımızla beraber, geçmişte başarılı bir şekilde çalıştığımız gibi Gazzeli çocuklar için de acil yardım çağrısı yapılmasını istedik. Gazze Şeridi’ndeki insani ateşkes sağlanması ve açlığın bir savaş silahı olarak kullanılmasını önlemek için Dünya Gıda Programının gücünden faydalanılmasını talep ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • HerkesBıktı 2 ay önce Şikayet Et
  Yardım eden diğer sanatçılar gibi buna da iftiraya başlarlar. İşine son vermeye çalışırlar yine, göz dağı, korkutma ve tehdit bunların işi.
  Cevapla
 • Muhammed 2 ay önce Şikayet Et
  Bize düşen yardım yapmaktır. Yardım yerine ulaşmasa da, kabul eden, Allah'tır.
  Cevapla
 • MuhammedAli 2 ay önce Şikayet Et
  o para yerini bulurmu acaba Allah kabul etsin müslüman olursun inşallah
  Cevapla
 • MuhammedAli 2 ay önce Şikayet Et
  o para yerini bulurmu acaba
  Cevapla
 • alp 2 ay önce Şikayet Et
  4milyon gıda paketi tanesi 1 dolar olsa 4milyon dolar yapar. üstelik 1 dolara da ne gıda alınır o da ayrı bi husus.
  Cevapla
 • Zeki kayalar 2 ay önce Şikayet Et
  173 bin kişiye diyor 4 miliyon değil yani 173 bin paket yapılacak takriben 15 dolara gelir oda 450 TL eder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR