Bir sonraki hedef orası mı? En büyük tümeni sınıra kaydırıyor!

İsrail medyasına göre ordu, en büyük tümeni Lübnan sınırına kaydırma kararı aldı. Gazze'de bulunan tümenin manevra birimlerinden oluştuğu belirtildi.

ABONE OL
GİRİŞ 11.02.2024 18:37 GÜNCELLEME 11.02.2024 18:37 DÜNYA
Bir sonraki hedef orası mı? En büyük tümeni sınıra kaydırıyor!
Bir sonraki hedef orası mı? En büyük tümeni sınıra kaydırıyor!

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin, ordunun en büyük düzenli tümeni olan 36. Zırhlı Tümen'i Gazze Şeridi'nden Lübnan sınırına nakletmeye karar verdiği bildirildi.

İsrail ordu radyosunun haberine göre, geçtiğimiz günlerde Genelkurmay'da tartışmalar yaşandığı ve İsrail Ordusu Güney Bölge Komutanı Tümgeneral Yaron Finkelman'ın, Hamas üzerindeki askeri baskıyı artırma amaçlı olarak İsrail ordusunun en büyük düzenli tümeni olan 36. Tümen'in Gazze Şeridi'nin merkezinde kalması yönünde çağrıda bulunduğu belirtildi.

Operasyon Dairesi Başkanı Tümgeneral Oded Basyuk'un ise Gazze'deki 36'ncı tümeni herhangi bir senaryoya hazır olması için kuzeye kaydırmak gerektiği fikrini paylaştığı kaydedildi.

Haberde, Genelkurmay Başkanı Halevi'nin, 36. Tümeni Gazze'den çekip Lübnan sınırına nakletmeye karar verdiği vurgulandı.

Haberde, manevra birimlerinden (zırhlı, piyade ve mühendislik birlikleri) oluşan 188'inci Tugay, 7'nci Tugay, Golani Tugayı, Etzioni Tugayı ve Piyade Alayı'nı içeren tümenin naklinin zamanlamasına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 79 TÜMÜ
 • Huseyin 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne yaparlarsa yapsınlar kaybedecekler. Gerçi içimizde söz müslüman var kur-an, sünnet ve adap istikametinde ancak tarikatlar gidiyor gerisi yahudi malını boykot bile etmiyor. Sizde çok iyi müslüman hatta camiye bile gidenler var ki bunlar onların yahudi malları alarak onları desteklemiş olduklarından kim ki yahudi ve destekçilerini desteklerse bilki o da onlardandır. Biz bu görüşü savu
  Cevapla
 • Ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH her şeyi gören bilen dir yardımını bereketini esirgeme yarabbim İsrail i en kısa sürede yok eyle
  Cevapla
 • Erol yalcin 1 hafta önce Şikayet Et
  Gazzede itrail ordusu değil çoğunluğu Ukrayna batılı ülkelerden gelen paralı askerler savaşıyor. Yahudiler korkak millettir savasamazlar yahudiler hiç bir zaman ateşe ellerini sokmazlar
  Cevapla
 • İbrahim 1 hafta önce Şikayet Et
  Vallahi öyle
  Cevapla
 • Mehmet türk 1 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH'IN LANETİ GAZABI ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN İNŞAALLAH RABBİM KAHHAR İSMİYLE SİZİ KAHRU Perişan ETSİN İNŞAALLAH
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  İtrail asla gerçek anlamda düzenli bir orduyla savaşmadi savaşamazda bir haftada tarumar edilir dünyaya içi boş balon gibi korku vermeye çalışıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR