İsrail, İran konusunda resmen geri adım attı! Herzog'tan 'barış' duyurusu

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İran'ın İsrail'e yönelik hava saldırılarının "Savaş ilanı niteliğinde" olduğunu belirterek, "Bölgede son isteyeceğimiz şey savaşmak" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.04.2024 02:11 GÜNCELLEME 15.04.2024 09:15 DÜNYA
İsrail, İran konusunda resmen geri adım attı! Herzog'tan 'barış' duyurusu
İsrail, İran konusunda resmen geri adım attı! Herzog'tan 'barış' duyurusu

Herzog, İngiliz Sky News televizyonuna İran'ın dün geceki hava saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

İsrail, İran konusunda resmen geri adım attı! Herzog'tan 'barış' duyurusu

'SAVAŞ İLANI NİTELİĞİNDE'

İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını "savaş ilanı" olarak nitelendiren Herzog, "itidalli oldukları, (İran ile çatışmanın) yansımalarını bildikleri ve ortaklarıyla müzakereleri olduğu için tüm seçenekleri değerlendirdiklerini" ifade etti.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog

'İSRAİL BÖLGEDE ARADIĞI SON ŞEY SAVAŞA GİTMEKTİR'

İsrail'in "barış yanlısı" olduğunu savunan Herzog, "İsrail’in kuruluşundan bu yana bu bölgede aradığı son şey savaşa gitmektir" dedi.

İsrail için öncelikli meselenin Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması olduğunu dile getiren Herzog, Gazze'de "çok sayıda geçiş kapısı açtıklarını ve büyük miktarda yardımın da paraşütlerle atılmasını sağladıklarını" öne sürdü.

SAVAŞ KABİNESİ İRAN KONUSUNDA KARARA VARAMADI

Öte yandan İran’ın İsrail’e yönelik saldırısının ardından bir araya gelen İsrail Savaş Kabinesi, İsrail basının toplantıya yakın kaynaklara dayandırdığı haberlerde, Savaş Kabinesi toplantısının İran’a verilecek karşılık konusunda karara varamadan sona erdiği aktarıldı.

İsrail Savaş Kabinesi

KAYNAK : AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 169 TÜMÜ
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  İran imajını kaybetmiş tir ..
  Cevapla
 • hhüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  İnançsız olmanın insanı nasıl korkak yaptığının emsalsiz örneği İsrail ve Siyonizmdir
  Cevapla
 • Helal 1 ay önce Şikayet Et
  Iran istedigi zaman Itrailin kestanesini cizecegini dünya ya gösterdi.
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  O kadar korkuyorlar ki soluğu benzi atıyor . İran'ın elinde uzun menzilli Hipersonik füzeleri olduğunu biliyorlardır , Rusya'dan teknoloji almıştır . İsterlerse her türlü başlığı takabilirler . Onun için ABD ile savaştırmayı istiyorlar .
  Cevapla
 • Okur 1 ay önce Şikayet Et
  Vurun nükleerleri fırsat bu fırsattır riyakar iran size fıs bile diyemez. Her zaman yaptığınız şey bir filo gönderin vurup gelsinler uçuş emniyeti zaten sarsılmaz destekçiniz abd de. Vurmuşken siha fabrikalarını da vurun ykrayna raatlasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR