Dünyada bir ilk! İsraillilerin ülkeye girişi yasaklandı

Maldivler, İsrail pasaportu bulunan kişilerin ülkeye girişini yasakladı.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2024 01:24 GÜNCELLEME 11.06.2024 09:48 DÜNYA
Dünyada bir ilk! İsraillilerin ülkeye girişi yasaklandı
Dünyada bir ilk! İsraillilerin ülkeye girişi yasaklandı

Filistin ve Gazze Şeridi'ndeki saldırıları tüm dünyada tepki çekerken dünyada ilk kez bir ülke İsraillilerin ülkeye girişini yasakladı.

Dünyada bir ilk! İsraillilerin ülkeye girişi yasaklandı

İSRAİL VATANDAŞLARININ MALDİVLER'E GİRİŞİNİ ENGELLEYEN YASA KABUL EDİLDİ

Ülkedeki ana muhalefet partisi Maldivler Demokratik Parti (MDP) tarafından Bakanlar Kurulu'na sunulan ve İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişini engelleyen yasa tasarısı, parlamentoda oy çokluğuyla kabul edildi.

İKTİDAR VE MUHALEFET VEKİLLERİ SÜRECİN HIZLANDIRILMASINI İSTEDİ

Parlamentoda iktidar ve muhalefet milletvekilleri, hükümetin ve halkın isteği doğrultusunda söz konusu yasa değişikliği sürecinin hızlandırılması çağrısında bulundu.

Nihai oylamanın ardından çifte vatandaşlığı bulunanlar da dahil olmak üzere tüm İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişi yasaklanmış olacak.

Dünyada bir ilk! İsraillilerin ülkeye girişi yasaklandı

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 512 TÜMÜ
 • Bir dost 3 saat önce Şikayet Et
  İsrail elbet birgün haritadan silinecek yaptıklarınin hesabını huzuru mahşerde nasıl verecek bunları oturup düşünsünler yazıklar olsun
  Cevapla
 • Abbas 4 saat önce Şikayet Et
  Bakalım bizim devlette sizin gibi cesur adım atacak mıdır helal olsun bütün sözde müslüman devletlere ders olsun belki utanirlar aynı sizin gibi cesur davranırlar
  Cevapla
 • Osmanlı cengaveri 7 saat önce Şikayet Et
  Haydi bakalım darısı Türkiye'nin başına. Öyle yoook Yahudi ticareti 3 e al 50 ye sat. Halkın cebindeki parayı emcükle, asgari ücretmi Yeter, emekli maaşımı yeter. Çekin kardeşim elinizi ülkemizin üzerinden, biri yazar, biri bozar. İstemiyoruz ülkemizde kardeşim.
  Cevapla
 • İbrahim 8 saat önce Şikayet Et
  Bunu Türkiye'dense ve tüm müslüman ülkelerden bekliyoruz kahrolsun lanetli kavim it İsrail
  Cevapla
 • BÜLENT KARADAĞ 8 saat önce Şikayet Et
  Umarım tüm dünya yasaklar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR