İsrail Batı Refah'ta büyük bir saldırıya hazırlanıyor

Bölgeden gelen raporlara göre İsrail Batı Refah'ta büyük bir saldırıya hazırlanıyor.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 10:10 GÜNCELLEME 13.06.2024 13:27 DÜNYA
İsrail Batı Refah'ta büyük bir saldırıya hazırlanıyor
İsrail Batı Refah'ta büyük bir saldırıya hazırlanıyor

ABD merkezli savunma düşünce kuruluşları, Savaş Araştırmaları Enstitüsü (ISW) ve Kritik Tehditler Projesi (CTP) tarafından hazırlanan rapora göre Batı Refah İsrail saldırılarının bir sonraki hedefi olacak.

24 SAAT İÇİNDE ASKERİ OPERASYON

ISW/CTP'nin raporuna göre, İsrail ordusu Refah'ta yeni tahliye emri çıkarmadı ancak Filistinli bir aktivist, İsrail ordusunun batı Refah'taki El Alem'deki insanlara “önümüzdeki 24 saat içinde askeri operasyon yapılacağına dair” bir uyarıda bulunduğunu bildirdi.

Dün gece Hamas hareketinin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Refah'ta İsrail ordusuna ait iki tankı hedef aldıklarını, Gazze şehrindeki Zeytun mahallesine giren İsrail güçleriyle de "şiddetli" çatışmalara girdiklerini duyurmuştu.

Soykırımcı İsrail ordusu aklını yitiriyor! Gazze’de kullandığı silahla intihar ettiSoykırımcı İsrail ordusu aklını yitiriyor! Gazze’de kullandığı silahla intihar etti

Mısır, İsrail'i resmen uyardı: Vahim sonuçları olur...Mısır, İsrail'i resmen uyardı: Vahim sonuçları olur...

KAYNAK : Haber7
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • cahit 1 ay önce Şikayet Et
    Ya Rab İslam ordularının bu Siyonistlere karşı cihat edecek imanlı cesur komutanlar nasip et sen bize o günleri göster zelil ve hakir bir şekilde Siyonistler den Filistin ve Orta doğunun temizleneceği günleri bize yaşat
    Cevapla
  • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
    SİYONİST haydutlar kendi sonlarına doğru dolu dizgin koşuyorlar, Tarumar olacakları gün yaklaşıyor,,,,
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR