Paşinyan'dan rest: Lukaşenko varsa biz yokuz

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko iktidarda olduğu sürece hiçbir Ermeni yetkilinin bu ülkeyi ziyaret etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 16:19 GÜNCELLEME 13.06.2024 22:27 DÜNYA
Paşinyan'dan rest: Lukaşenko varsa biz yokuz
Paşinyan'dan rest: Lukaşenko varsa biz yokuz

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rus medyasına verdiği röportajda, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko iktidarda olduğu sürece hiçbir Ermeni yetkilinin Belarus'u ziyaret etmeyeceğini söyledi.

PAŞİNYAN, KGAÖ'DEN ÇEKİLECEKLERİNİ DUYURDU

Öte yandan Paşinyan, mecliste milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Azerbaycan'la yaşanan Dağlık Karabağ Savaşı'nda Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'nün (KGAÖ) sorumluluklarını yerine getirmediğini savunarak, "Tüm bunların sorumlusu, üyeleri bize ve Azerbaycan'a karşı savaş planlayan bu ittifakı kuranlardır. Sadece sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemekle kalmayıp Azerbaycan'la birlikte Ermenistan'a karşı bir savaş planlayan bir blok oluşturdular. Biz çekileceğiz, beni bununla mı korkutuyorsunuz? Biz iyi gidiyoruz. Ne zaman ayrılacağımıza biz karar vereceğiz. Sizce bir sonraki adım nedir? Geri döneceğimizi mi düşünüyorsunuz? Hiç merak etmeyin. Geri dönmüyoruz. Başka yolu yok." dedi.

Milletvekillerinin Ermenistan'ın KGAÖ'den çekilmesi vurgusu üzerine ifadelerini tekrarlayan Paşinyan, "Bu işin nereye gideceğini söyleyeyim. Sınırları çizilmiş, egemen, barışçıl ve güvenli bir devlete doğru ilerliyoruz. Merak etmeyin. Geri dönmeyeceğiz. Sadece moralleri bozulmasın diye bunu erkenden söylemedik." ifadelerini kullandı.

KAYNAK : İHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • Sivaslı Türkmenler 1 ay önce Şikayet Et
  Paşinyan akıllı adam. Bizim ermenistanın toprağında gözümüz yok. Olacağını zannetmiyorum el kadar yer. Barış olsun artık. Artık Müslüman Türk ile ermeniler düşman olmasın. Ermeniler de canililiklerini bıraksın ve barışı desteklesinler. Yan yana yaşıyalım
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Tam bir Kahveci siyaseti, adam resmen gönüllenmis karabag savaşında, beklediği desteği alamamış, vay Kahveci ağzı vay, daha çok rezil olacaksın, Gaziantep ❤️❤️❤️
  Cevapla
 • T.C vatandaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Pasinyan,i Ermenistan'da korumamız lazım bence bizim için ve Azerbaycan için iyi adımlar atıyor hatta sıkışmış durumda orda, bunlara fazla gaz vermişler zamanında hala o gazla yürümeye çalışanları var bunu tek gören pasinyan batı dalmazsa rusya dalacak gibi ama şu zaman olmaz zengezuru açmamız lazım onun için pasi bize lazım adamamda ülkesinde Türk paşi demeye başlamışlar :)
  Cevapla
 • Gasap haydo 1 ay önce Şikayet Et
  Lan hindistanlı siz ne zaman merkep olmaktan vazgeçeceksiniz?
  Cevapla
 • cevat 1 ay önce Şikayet Et
  Paşinyan tarihi bir karar veriyor. Bu Türk ve Ermeni lerin barışmasına ve bölgede barışın gelmesini sağlayacak. En çok kazanan da Ermeniler olacak. Kaybeden Ermeni Diasporası ve savaş kışkırtıcılığı yapan Fransa, ABD gibi ülkeler olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR