ÖSYM başkanı Mahmut Özer son dakika açıklaması! 15 dakika kuralı kalktı, sınav ücretleri düşürüldü

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından son dakika açıklaması gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl çok sayıda öğrencinin mağdur olmasına yol açan 15 dakika kuralı ve sınav ücretleri konusuna ilişkin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, öğrenci ve velileri yakından ilgilendirecek çok önemli bir açıklamada bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 27.10.2017 11:28 GÜNCELLEME 27.10.2017 11:28 EĞİTİM
ÖSYM başkanı Mahmut Özer son dakika açıklaması! 15 dakika kuralı kalktı, sınav ücretleri düşürüldü
ÖSYM başkanı Mahmut Özer son dakika açıklaması! 15 dakika kuralı kalktı, sınav ücretleri düşürüldü

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, değişen üniversite giriş sistemi, sınav süresi ve sınav ücretleri konusuna ilişkin açıklamalar gerçekleştirdi. Buna göre, 15 dakika kuralı ve sınav ücretleri yeniden düzenlendi.

Hürriyet gazetesine konuşan Prof. Özer, sınav başvurularının mart ayında, sınavın ise haziranda Ramazan Bayramı sonrasında yapılacağını açıkladı. Üniversite sınavına girecek adayların en çok merak ettiği konulardan biri olan sınav süresinin de uzatıldığını açıklayan Prof. Dr. Mahmut Özer, "Adayların en çok şikayetçi olduğu giriş ücreti ile süre konusunda çalışmalar yapıyoruz. Soru sayısı azaldığı için ölçme kabiliyetine sağlıklı olarak odaklanacağız" şeklinde konuştu.

ÖSYM BAŞKANI MAHMUT ÖZER SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer; ''15 dakika kuralı'' ve ''sınav ücretleri'' konusuna ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"15 dakika kuralı kalktı, Adaylar artık geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sınava başlama saati 10.00 olacak, bu saatten sonra gelenler alınmayacak. Sınav ücreti daha önce 160 TL civarındaydı. Biz iki sınav için 120 TL almayı planlıyoruz. YGS’de 60 TL, LYS’nin her biri 40 TL idi. Bir öğrencinin cebinden yaklaşık 160 TL çıkıyordu. Şimdi daha az çıkacak."

mahmut özeer

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • eda 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence bu fiyat hic degismemis yine ayni yazik yaaa ogrencilere bu miktari odeyemeyenler var
  Cevapla
 • Resul 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın ösym başkanım sanki sınav ücretini yarıya indirmiş gibi konuştunuz.Sizlerden öncelikli olarak isteğim sınavın maliyetini acıklamanız zira bir silgi bir kagit iki kalem iki sekere 120 tl vermek biz öğrenciler icin hem ağır hemde trajedik bir yükden başka bir şey değildir.
  Cevapla
 • aslı 2 yıl önce Şikayet Et
  sınav ücretlerinin bu kadar pahalı olması çok büyük ayıp 160'tan 120'ye düşürmek büyük bir marifet değil marifet kimseyi zorlukta bırakmadan sınavları ücretsiz yapmaktadır sınav parası olmadığı için sınava giremeyen insanlar var az bir miktar değil bu bu fiyatlar çok yüksek ve bunu kesinlikle desteklemiyorum
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR