Kartal İHL, İsviçre'de Türkiye'yi temsil edecek

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Musa Sadık Ünal International Swiss Talent Forum (ISTF)’da ülkemizi temsil edecek.

ABONE OL
GİRİŞ 04.02.2019 20:18 GÜNCELLEME 04.02.2019 20:18 EĞİTİM
Kartal İHL, İsviçre'de Türkiye'yi temsil edecek
Kartal İHL, İsviçre'de Türkiye'yi temsil edecek

İsviçre Bilim Vakfı tarafından 2009 yılında başlatılan yetenek formu dünyanın farklı bölgelerinden 18-23 yaş arası yetenekli gençleri bir araya getiriyor. Günümüzün problemlerine çözüm arayan, bilinçli ve sorumluluk sahibi genç yetenekleri bir araya getiren forum gençlerin sorunlara birlikte çözüm aramasına, yeni projeler geliştirmelerine zemin hazırlıyor.

 

Forumda alanında uzman akademisyenler, ekonomisteler ve toplum bilimciler ile öğrenciler birlikte çalışıyor, evrensel problemleri  birlikte tartışıyor ve çözüm arıyorlar. Böylece daha iyi bir dünya için çalışan insanlar birbirlerini tanıyor ve disiplinlerarası bir çalışma ekosistemi oluşuyor.

Dört heyacan verici gün boyunca devam edecek olan ISTF’de 20’den fazla ülkeden toplam 70 katılımcı yer alacak ve dünyanın problemlerine ortak akıl ile çözüm üretecek projeler geliştirecekler. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Musa Sadık Ünal  49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma projeleri yarışmasında Kodlama alanında Türkiye finallerinde göstermiş olduğu ulusal başarıdan dolayı bu forumda ülkemizi temsil etmek üzere TÜBİTAK tarafından seçildi.

 

International Swiss Talent Forum etkinliği 6-9 Şubat 2019 tarihleri arasında İsviçre’nin Nottwil şehrinde gerçekleşecek. Öğrencimizi tebrik eder, bu önemli organizasyonda başarılarının devamını dileriz.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR