AÖF isteğe bağlı dersler nedir? Dersleri almayınca ortalamaya etki ediyor mu?

2019 - 2020 AÖF kayıt yenileme işlemlerini tamamlamak isteyen öğrenciler "İstepe Bağlı Dersler" ile karşılaştı. Peki bu dersleri almayan öğrenciler mezun olabilir mi? Ders listesi tablosunda bazı derslerin yanında “İsteğe Bağlı” yazması ne anlama geliyor?

ABONE OL
GİRİŞ 11.10.2019 16:22 GÜNCELLEME 11.10.2019 16:22 EĞİTİM
AÖF isteğe bağlı dersler nedir? Dersleri almayınca ortalamaya etki ediyor mu?
AÖF isteğe bağlı dersler nedir? Dersleri almayınca ortalamaya etki ediyor mu?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi çalışma takvimine göre "AÖF kayıt yenileme" işlemleri başladı. 2019 - 2020 ders seçme işlemi yapmak isteyen açıktan üniversite okuyan öğrenciler "İstepe Bağlı Dersler" ile karşılaştı.

 

 

AÖF "İSTEĞE BAĞLI DERSLER" NEDİR?

"İsteğe Bağlı Dersler" bu dönem kaldırılan ve mezuniyet için alınma zorunluluğu olmayan derslerdir. Öğrenciler, son kez bu dönemde açılan dersleri isteğe bağlı olarak ekleyebilecektir.

 

 

Ekledikten sonra FF harf notu alanların notları ise SD’ye dönüşecektir. FF dışında not alanları harf notları ve kredileri, not durum belgesine yansıtılacaktır.

Zorunlu derslerinizi seçtikten sonra bu derslerin dışında açılan ve mezuniyet için zorunlu olmayan "isteğe bağlı dersleri" de isterseniz seçebilirsiniz. Zorunlu olmayan "isteğe bağlı dersleri" seçip seçmemek size bırakılmıştır.

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • PINAR 5 ay önce Şikayet Et
  yani birdahaki güz dönemindeki ff olan derslerın sınavına girmeyeceğiz isteğe bağlı olanları seçince oyle mı , lutfen yardımcı olun
  Cevapla
 • GÜL 6 ay önce Şikayet Et
  İsteğe bağlı olan dersleri almamıştım sadece zorunlu dersimi aldım ve sınavı geçtim. Normalde mezun durumda olmam gerekiyor, fakat mezuniyet durumumu göremiyorum, nereden öğrenebilirim.
  Cevapla
 • ayse 6 ay önce Şikayet Et
  Bende aynı durumdayım.2 gündür aynı seyı düşünuyorum.Acaba mezun olmamız için dönemın bıtmesını mı beklememiz gerekiyor?
  Cevapla
 • aöf 6 ay önce Şikayet Et
  isteğe bağlı dersi seçtim ama girmedim sınavına haliyle ff. Mezuniyete sıkıntı olmuyor anladığım kadarıyla?
  Cevapla
 • okuyan 7 ay önce Şikayet Et
  istege baglı dersı secmez ısek ortalamaya nasıl yansıtılacak
  Cevapla
 • Öğrenci 9 ay önce Şikayet Et
  Keşke bunu daha önce düşünseydiniz mesala yaz okulu sınavlarında ama yinede saolun Allah razı olsun geç oluyor böyle şeyler ama güç olmazsın..
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR