Bursluluk sınavı ertelendi! MEB resmen duyurdu

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) için geri sayım başladı. Binlerce öğrenci sınava çalışmaya devam ederken MEB'den sınav tarihi ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.05.2020 16:59 GÜNCELLEME 21.05.2020 16:59 EĞİTİM
Bursluluk sınavı ertelendi! MEB resmen duyurdu
Bursluluk sınavı ertelendi! MEB resmen duyurdu

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) 6 Haziran tarihinde yapılacaktı. Fakat son dakika MEB'in duyurusu ile sınavın 5 Eylül'de yapılacağı bildirildi.

 

BURSLULUK SINAVI KONULARI NELERDİR?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • Dicle 2 hafta önce Şikayet Et
  Şu korona olmasaydı biraz daha zor olurdu diye düşünüyorum hem 2. Dönemi hiç yaşamadık oda var
  Cevapla
 • Celal 2 hafta önce Şikayet Et
  Bursluluk sınavına isteyen her öğrenci girmeli bence. neden zengin, fakir ayrımı yapılıyor. en azından gelir testi ayrımı yapılmadan her öğrenci girsin. öğrenci sınavı kazandığında devlet ten alacağı bursla daha özverili okur bence.
  Cevapla
 • Cevahir 2 hafta önce Şikayet Et
  Katılıyorum
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR