Bakan Özer'den rehber öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "100 öğrencisi olan her okulda bir rehber öğretmen olması zorunlu olacak" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.05.2023 09:36 GÜNCELLEME 27.05.2023 09:40 EĞİTİM
Bakan Özer'den rehber öğretmenlere müjde
Bakan Özer'den rehber öğretmenlere müjde

Bakan Özer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli rehber öğretmen adaylarımıza yönelik bir müjdemizi buradan paylaşmak istiyorum; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, türü ne olursa olsun 100 öğrencisi olan her okulda bir rehber öğretmen olması zorunlu olacak. Okullarımızda öğrencilerimizin psikolojik sağlamlıklarını sürekli desteklemeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Sercan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel karar. Bu okullara Müzik. Görsel sanatlar, Beden Eğitimi ve özellikle de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Branşlarından da mutlaka öğretmen atanmalıdır. Psikolojik sağlamlık için bu dersler de olmazsa olmazlardandır. Ayrıca her sınıf seviyesinde rehberlik ve sosyal etkinlikler dersi teknar programa alınmalıdır.
  Cevapla
 • Tesadüf 1 yıl önce Şikayet Et
  3 bin hatta 5 bin kişilik okullarda bir rehber öğretmen varken merkeze yakın bazı okullar bin öğrencisi bile yokken 3 rehber öğretmeni var.
  Cevapla
 • Hakkı 1 yıl önce Şikayet Et
  Akşama kadar yatıyorlar zaten çok da gerek yok sıkıntıdan patlıyorlar ya da başka alanlarda değerlendirme yapın
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Rehber öğretmen arttıkça eğitim iyiyemi kötüyemi gitti. Araştırmak lazım
  Cevapla
 • Ahmet Yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  çok çalışıyorlar doğru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR