Son dakika: MEB 81 il valiliğine yazı gönderdi! 1 Nisan'da okullar tatil olacak mı?

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Nisan'da okulların tatil edildiğine ilişkin resmi yazıyı valiliklere gönderdi.

ABONE OL
GİRİŞ 28.03.2024 15:08 GÜNCELLEME 28.03.2024 15:32 EĞİTİM
Son dakika: MEB 81 il valiliğine yazı gönderdi! 1 Nisan'da okullar tatil olacak mı?
Son dakika: MEB 81 il valiliğine yazı gönderdi! 1 Nisan'da okullar tatil olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri dolayısıyla okullar 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla illere gönderilen genelgede, eğitim kurumlarının, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, seçmenin oy kullanmasına imkan verecek şekilde hazırlanacağı belirtildi.

Genelgede, seçimlerin ardından Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi amacıyla 1 Nisan 2024 Pazartesi gününün tatil edildiği bildirildi.

Öte yandan 1 Nisan günü yönetici ve öğretmenler, aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacak.

VALİLİKLERE YAZI GÖNDERİLDİ

MEB, 1 Nisan'da okulların tatil edildiğine ilişkin resmi yazıyı valiliklere gönderdi.

Yazıda, "Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır. Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 34 TÜMÜ
 • Her şey vatan için 1 ay önce Şikayet Et
  Cumartesi günü okul olsun diyen arkadaşlar fikir güzel ancak sandık başkanları seçimden önceki gün (cumartesi) okullarda oy verme kabini ve sıra düzenini yapıyorlar. Bu sebeple okul olma ihtimali imkansız
  Cevapla
 • Bagkurlu 1 ay önce Şikayet Et
  Oh ne güzel. Sandık görevlisi memurum hem ucret hem tatil.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Sen bir kez olsun bu görevi yaptın mı. O kadar milletle uğraşmak kolay mı. Ve hakimden de daha adil olacaksın.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  cumartesi okul olsaydı
  Cevapla
 • Eski günler 1 ay önce Şikayet Et
  Biz okurken vardı. Ve Hayat bayram olsa şarkısını dinletirlerdi. Sınıflar 70-80 kişi sabahçı, öğlenci, akşamcı diye 3 eğitim vardı. Akşamcılar karanlıkta çıkardı.
  Cevapla
 • Özgür 1 ay önce Şikayet Et
  Saat 11 -12 ye kadar hazırlansın okul. Sabahta okula devam. İyice tembel bi millet olduk...
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Olmaz öyle.Çünkü ögretmenler ve idareciler sandıl görevlisi ve o gece eve gelmeleri saat gece 1 i buluyor.ertesi gün dinlenmemiz laz
  Cevapla
 • Ökzgur 1 ay önce Şikayet Et
  Hasta sonuda çalışmalar .olsun. tembellik olmasın. Calisssin cocuklsr maşallah ça.lışın . Tatiller olmasın çok fazla tadil var. Az çalışıyorsunuz
  Cevapla
 • Tarihçi 1 ay önce Şikayet Et
  Eee sabahçı öğrenciler ne olucak sizin açınızdan iyi değilmi
  Cevapla
 • frk 1 ay önce Şikayet Et
  okullar tatil çocuklar işe
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR