İŞKUR TYP kapsamında çok sayıda personel ve memur alımı yapıyor! Şartlar neler?

Türkiye İş kurumu (İŞKUR), Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında farklı illerde istihdam etmek için kamuya binlerce personel ve memur ilanları yayımladı. Başvuru detayları nelerdir? İşte detaylar...

ABONE OL
GİRİŞ 30.05.2018 16:52 GÜNCELLEME 30.05.2018 16:52 EKONOMİ
İŞKUR TYP kapsamında çok sayıda personel ve memur alımı yapıyor! Şartlar neler?
İŞKUR TYP kapsamında çok sayıda personel ve memur alımı yapıyor! Şartlar neler?

Türkiye İş Kurumu kendi resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ilanlara göre Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında farklı illerde istihdam etmek üzere çok sayıda personel ve işçi alımları yapıyor. İŞKUR tarafından TYP kapsamında yapılan alımlarda personeller en fazla 9 ay süreli çalışmaktadır. Söz konusu ilanlar için personeller Bayburt, Bolu, Van, Artvin, Elazığ, Kars, Denizli illerinde istihdam edilecek. Peki detaylar nelerdir?

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 

- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),

- TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

TYP’DEN KİMLER YARARLANAMAZ?

-İŞKUR tarafından düzenlenen TYP dışında bir program ya da kurstan yararlanmış olan işsiz, 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

-Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

-Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

-Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

-Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu Toplum Yararına Programları kapsamında adayların başvuru yapacakları iş ilanındaki başvuru özel ve genel şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca başvurular sadece İŞKUR internet sitesi üzerinden ve il ve ilçelerde bulunan İŞKUR şubelerinden yapılabilecek.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız...

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Müslüm Emrah 2 yıl önce Şikayet Et
  İzmir'de ne zaman olacak bu alımlar
  Cevapla
 • çimen 2 yıl önce Şikayet Et
  Sabahtan yenişehir bağlar typ liste sonuclarkını bakiyom..görrmiyolar ve şuan sinir sitemim cöktü lutfe artık bu sonucları 20 mayısa kadar dayanacak gücümkalmadı
  Cevapla
 • Cemile 2 yıl önce Şikayet Et
  Edirnede ne zaman başlayacak
  Cevapla
 • esma 2 yıl önce Şikayet Et
  burdurda ne zaman olacak bu yazılımlar
  Cevapla
 • Cancan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bandirmamada nezaman olucak bu alimlar
  Cevapla
 • nasrettin baran 2 yıl önce Şikayet Et
  typ numası nasıl alınır
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR