Binlerce kişiye müjde! Aylık 200 TL destek verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladığı 'Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik fatura bedeli ve kesintisiz güç kaynağına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması'na yönelik çalışmaların sonuna gelindiğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 12.10.2018 10:01 GÜNCELLEME 12.10.2018 10:04 EKONOMİ
Binlerce kişiye müjde! Aylık 200 TL destek verilecek
Binlerce kişiye müjde! Aylık 200 TL destek verilecek

Bakan Selçuk, "100 Günlük İcraat Programına uygun şekilde, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek" dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, Kasım ayında başlayacak Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını söyledi.

Bakan Selçuk, yardım programının Elektrik Tüketim Desteği, Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği olmak üzere üç bileşenden oluşacağını da kaydetti. 

 

 

Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Elektrik Tüketim Desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL'ye kadar yardım yapılacak. Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ile de hak sahiplerine kesintisiz güç kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı ilk ay, tek sefere mahsus olmak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir."

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Asgari usret net 2500 tl olmali..1600 tl ile nasil gecinilir..Tas komurunun tonu 1000 tl..fakirin kirasi 600 tl..dogalgaz bir aylik masrafi belli 350 tl..gerisini saymiyoruz..devlet herseyi biliyor..ne yenir ne icilir devlet biliyor..Hane halki ne ile gecinir Devlet biliyor..1600 Tl.ile gecinilirmi.eski hukumetler yanlis yapti diyoruz,ama yinede fazlaca birsey duzelmedi..
  Cevapla
 • Yasir 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş asgari ücret 1600 çok diyen bakan 25 milyar aylık alıyor birazcık ceplerini doldurmak yerine zenginliklerine zenginlik katmak yerine birazcık halkı düşünsünler artık Allah rızası için
  Cevapla
 • KONYALI 1 yıl önce Şikayet Et
  imkanlar çoğalmasına rağmen hastalar ve hastalıklarda çoğalıyor.ters orantı olması gerekirken doğru orantı oluyor.tüm imkanları seferber etsenizde.sorun çözülmez.çünkü,yediğimiz içtiğimiz ve soluduğumuz herşey zehir.doğallık namına ülkemde hiç bir şey kalmadı.Başkanımız olarak ilk önce buna bir el atın.
  Cevapla
 • ASİLBEY_06_ÇUBUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaşamını başkasının yardımıyla devam ettirecek özellikle yatağa,yaşam destek makinalarına bağlı ağır hasta ile ,yürüyen,gezen tozan evde yalnız bırakılabilen hasta yarı değerlendirmeye alınmalı.Maddi destekte ona göre orantılı olmalı.
  Cevapla
 • Hibe'ci 1 yıl önce Şikayet Et
  Elektrik zaten devletin değilmi. fatura etme olsun bitsin. niye nakit para ödüyorsun.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Elektrik Özel Şirketlerde... Devletde değil?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR