55 bin PTT memur alımı ne zaman olacak? Başvuru tarihleri ve şartları..

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyi tarafından yapılan açıklama göre 55 bin memur alımı daha yapılacağı belirtildi. Peki PTT 55 bin personel alımı başvuru tarihleri ve şartları ne zaman belirlenecek? Lise mezunları da başvuru yapabilecek mi? İşte detaylar...

ABONE OL
GİRİŞ 05.12.2018 10:01 GÜNCELLEME 05.12.2018 10:01 EKONOMİ
55 bin PTT memur alımı ne zaman olacak? Başvuru tarihleri ve şartları..
55 bin PTT memur alımı ne zaman olacak? Başvuru tarihleri ve şartları..

Geçtiğimiz günlerde Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü yani PTT 5 bin personel alımının tamamlanmasının ardından istihdam edilmeyen adaylar yeni personel alımlarını araştırmaya başladılar. Binlerce kişinin başvuru yapmasının ardından gözler tekrar PTT personel ve memur alımına çevrildi. PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada 60 bin personel alımı daha yapılarak çalışan sayısının 100 bine çıkarılacağını belirtmişti. 5 bin personel alımı gerçekleştirilmiş geriye 55 bin personel alımı kaldı. Peki PTT memur alımı ne zaman olacak? Aranan şartlar neler? Başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte tüm merak edilen soruların yanıtı.

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

 

 

Adaylar personel alımlarına ilişkin genel şartlar hakkında çeşitli taleplerde bulunarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını araştırıyorlar. 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalar kapsamında PTT 55 bin personel alımının 5 yıl içinde tamamlanması beklenmektedir. Ancak personel alımlarının ne kadar süre ile yayımlanacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Lise mezunları ve üniversite mezunlarının başvuru yapabileceği PTT personel alımı başvuru şartları ve tarihi belli olur olmaz haberimizden takip edebilirsiniz.

GEÇTİĞİMİZ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından adaylarda aranan şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

ALIM YAPILAN KADROLAR

PTT tarafından yayımlanan ilanda 5 bin personel alımı yapıldı. Buna göre;

*Uzman yardımcısı(250),

*Mimar (20) Mühendis (200),

*Avukat (82),

*Gişe ve büro görevlisi (2625),

*Tekniker (200),

*Postacı (1623)

 

ETİKETLER

YORUMLAR 20 TÜMÜ
 • KARANTİNALI ARON 5 ay önce Şikayet Et
  PTT Çok Geç Kaldı... PTT’de Adam Yok Ya! Tebligatların Teslimi Nerdeyse 15-20 Gün Yeri Geldiğinde 1 Ay Sürüyor, Neden? Çünkü; Adam Yok...! Biran Evvel Alsınlar 1 Kişi 3-4 Kişinin Yaptığı İşi Yapıyor, Yazık Günah O İnsanlara...
  Cevapla
 • Ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  Basvuruyu nereden yapacaģız acaba
  Cevapla
 • melo 1 yıl önce Şikayet Et
  başvuru nereden olacak
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  başvurular nereden yapılacak?
  Cevapla
 • icra 1 yıl önce Şikayet Et
  3 yıldır bekliyoruz ilgili bölümleri atadiktan sonra diğer bölümlere yonelin ins bu 55 b8nin içinde bizde oluruz
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR