Elektrikte önemli değişiklik! Bugünden itibaren...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca sanayi abone grubuna dahil edilecek tesis ve işletmelerin kapsamında değişikliğe gidildi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.03.2019 10:36 GÜNCELLEME 14.03.2019 12:28 EKONOMİ
Elektrikte önemli değişiklik! Bugünden itibaren...
Elektrikte önemli değişiklik! Bugünden itibaren...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun “Dağıtım Lisansı Sahibi Tüzel  Kişiler ve Görevli Tedarik Şirketlerinin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve  Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, gerekli ölçü düzenini sağlamaları ve belgelemeleri halinde,  çevre ve insan sağlığını korumak üzere içme suyu veya alıcı ortama verilen sıvı,  gaz ve katı zehirli ve zararlı atıkların arıtılması amacıyla kurulan her türlü  arıtma tesisi sanayi abone grubu kapsamında olacak. Bu tesislere entegre olan ve  bağımsız olarak faaliyet göstermesi mümkün olmayan diğer tesislerin de arıtma  tesisleri ile aynı şekilde sanayi abone grubu kapsamında sayılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ilgili birimlerinden alınan belge  kapsamında faaliyette bulunan süt toplama merkezleri, büyükbaş besi işletmeleri,  büyükbaş süt işletmeleri, küçükbaş işletmeleri, etlik tavuk kümesi, yumurtacı  tavuk kümesi, damızlık kümesi, kuluçkahane işletmeleri, ve seralar da bu abone  sanayi abone grubu kapsamında olacak.

 

 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • 344 1 yıl önce Şikayet Et
  saçma sapan konuşmuş bir arkadaş sanayi elektriği kullansın anlar EVDE DAHA uygunsan
  Cevapla
 • Adiga81 1 yıl önce Şikayet Et
  Sanayi tesisi abone gurubuna dahil olmanın ne avantajı var ?
  Cevapla
 • ceyhun 1 yıl önce Şikayet Et
  sanayi gurubu elektriği daha uygun fiyata kullanıyor sanayide tornacı arkadaşım var bütün gün torna makinası taş kaynak çalışıyor 150 tl elektrik faturası ödüyor ben evde 90 100 tl fatura ödüyorum fark bu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR