O ilçe merkez seçildi piyango vurdu! Şimdiden arsalar...

Türkiye’nin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsun’un Vezirköprü ilçesinde tarım arazilerine ilgi arttı. "Tekstil fabrikalarından yoğun ilgi var" diyen emekli öğretmen Kıvrak, "Özellikle Kayseri’deki tekstil firmalarının ilgisi var" açıklamasında bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 14.03.2019 14:26 GÜNCELLEME 14.03.2019 15:45 EKONOMİ
O ilçe merkez seçildi piyango vurdu! Şimdiden arsalar...
O ilçe merkez seçildi piyango vurdu! Şimdiden arsalar...

Vezirköprü ilçesine bağlı Narlısaray Mahallesi’nde kenevir tarımı için arazi almak ve kiralamak isteyen yatırımcılar girişimlerde bulunuyor.

 

 

Narlısaray Mahallesi Muhtarı Ali Sezgen, "İş adamlarından ve yetiştirmek isteyenlerin arazi talebi var. Yerler değerlendi. Fakat buradaki arazi sahipleri arazilerini satmayı düşünmüyor. Yani burada arazi satım işi fazla olmuyor. Buradan göç eden insanların Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından sonra köye dönüşleri olabilir. Göç eden insanlarımız arayıp bilgi alıyor. Kenevir işi büyürse köyden gidenlerin de geri döneceğini düşünüyoruz. Antalya, Manavgat, Alanya’dan iş adamları geldi. Fabrika ve ekim için arazi baktılar" dedi.

 

 

 

"KAYSERİ’DEKİ TEKSTİL FİRMALARININ İLGİSİ VAR"

Kendirle ilgili çalışmalar yapan aynı zamanda Narlısaray Ortaokulunda müdürlük yapmış emekli öğretmen Bünyamin Kıvrak, "Cumhurbaşkanı’nın kendir konusundaki açıklamalarından sonra birçok yerden arazi soran oldu. Samsun’dan ve İç Anadolu’nun çeşitli yerlerinden arayarak arazi kiralamak veya satın almak isteyenler oldukça fazla. Şu an satılan olduğunu duymadık. Zaten dikim yapılacak arazileri vatandaşlar belirlemiş. Ama arazi soran çok. Çeşitli üniversitelerden bilimsel araştırma yapmak için Narlısaray’a geliyor. Tekstil fabrikalarından yoğun ilgi var. Özellikle Kayseri’deki tekstil firmalarının ilgisi var" diye konuştu.

KENEVİRİN MERKEZİ VEZİRKÖPRÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Ocak'ta AK Parti'nin Samsun ilçe adaylarının tanıtım töreninde Vezirköprü adayının İbrahim Sadık Edis olduğunu açıklarken kenevir ekimi ile ilgili olarak da mesaj vermişti.

Erdoğan, "Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimini yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Vezirköprü bu işin merkezi olacak" demişti.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • musti 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük proje, umarım arkası gelir. Büyük şirketlere rakip çıkacak, Bilimsel ve üretim alt yapımız var mı?
  Cevapla
 • 1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Verimli yerlere bina kurmasinlar.ise yaramayan yerlere fabrika gerisi tarima ayrilmali
  Cevapla
 • Rüşdü 1 yıl önce Şikayet Et
  Uzmanlara danışıp her sektörde düzen kurulmalı. Toprak benim istediğimi ekerim istediğim daireyi yaparım kanundaki eksikliklerden yararlanıp düzensizlik olmamalı. Kanunlara itaat şart. Memleket insanlar öyle kalkınır.
  Cevapla
 • Bilmeyen 1 yıl önce Şikayet Et
  Tamam'dir kaydi oraya..!
  Cevapla
 • İĞDİRLİ HALİL 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu iş inanın süper olacak
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR