THY, Alman Lufthansa'yı geçti

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Avrupa'da sundukları koltuk kapasitesi ile Alman Lufthansa'yı geçtiklerini duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 30.03.2019 23:11 GÜNCELLEME 30.03.2019 23:13 EKONOMİ
THY, Alman Lufthansa'yı geçti
THY, Alman Lufthansa'yı geçti

Türk Hava Yolları, mevcut koltuk kapasitesini 2019 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 1,6 artırarak Avrupa'da üçüncü sıraya yükseldi. Konuyla ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından, "2023 hedeflerine adım adım. THY, Avrupa'da sunduğu koltuk kapasitesi ile Lufthansayı geçerek 3'üncülüğe yükseldi. Şükürler olsun" açıklamasını yaptı. Ekşi'nin yayınladığı tabloya göre birinci sırada Ryanair, ikinci sırada ise easyJet ve üçüncü sırada ise Türk Hava Yolları yer aldı.Listede, Lufthansa ise dördüncü sırada gösterildi.

 

 

THY BU YIL 80 MİLYON YOLCU TAŞIMAYI HEDEFLİYOR

Türk Hava Yolları geçtiğimiz yıl 75,2 milyon yolcu taşıdı. İstanbul Havalimanı'na taşınmanın olmasıyla beraber uçak ve uçtuğu nokta sayısı daha da artacak olan Türk Hava Yolları bu yıl iç hatlarda 33 milyon, dış hatlarda ise 47 milyon olmak üzere toplam 80 milyon yolcu taşımayı hedefliyor. Türkiye'de yüzde 3, Orta Doğu'da yüzde 11, Avrupa'da yüzde 6, Asya-Uzak Doğu'da yüzde 8, Amerika'da yüzde 7, Afrika'da  yüzde 15 kapasite artışı gerçekleştirerek toplamda yüzde 7-8 artışla yaklaşık 195 milyar AKK (Toplam Arz Edilen Koltuk Km) seviyelerine ulaşmayı planlıyor. Yolcu doluluk oranının ise yüzde 81-82 aralığında olması bekleniyor.THY bu yıl ayrıca yaklaşık 14,1 milyar dolar tutarında satış geliri elde etmeyi hedefliyor.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • gakko 1 yıl önce Şikayet Et
  sadece yeni uçaklara ihtiyaci var Thy nin biraz yenilense iyi olurdu çoğu uçak eskidi gibime
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  İlk 2 sırada ucuz bilet satan şirketler var. Bunlar bugün var, yarın yok
  Cevapla
 • mmmmm 1 yıl önce Şikayet Et
  ülke olarak kamil
  Cevapla
 • Ceyhum 1 yıl önce Şikayet Et
  Milyar dolar larca borcunu nasıl olsa vatandaş ödeyecek.
  Cevapla
 • Burhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne borcu bu? THY kâr eden bir şirket.
  Cevapla
 • necmi 1 yıl önce Şikayet Et
  he he thy zaten zararda dimi
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  inşallah Allah’ın izniyle daha da iyi olacak dünya birincisi olacak birde Avrupa’da ucuz turkiye bileti alabilsek Avrupa vatandaşlarımız baya madur bilet yaz mevsimi çok pahalı izine gelemiyorlar inşallah yetkiler buna çare bulullar
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  elbetde imanli calismalar ve ucuslarimizin farki olacaktir.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR