Erdoğan'dan çok sert uyarı: Bunu böyle açıklamak istemezdim ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da iç güvenlik birimleriyle buluştuğu iftar yemeğinde bir konuşma yaptı. Erdoğan, TÜSİAD'tan Tuncay Özilhan'ın dün yaptığı konuşmaya çok sert tepki göstererek, 'Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz! Bu millet sizi kurtarırsa kurtarır! Bunu da böyle bilin' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 16.05.2019 21:57 GÜNCELLEME 16.05.2019 23:11 EKONOMİ
Erdoğan'dan çok sert uyarı: Bunu böyle açıklamak istemezdim ama...
Erdoğan'dan çok sert uyarı: Bunu böyle açıklamak istemezdim ama...

Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

"BUNU BU ŞEKİLDE AÇIKLAMAK İSTEMEZDİM AMA..."

Dün, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın, bunu bu şekilde açıklamak istemezdim. Buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim.

 

 

Bu tür istatistikler çoğunlukla, ülkemize karşı yaklaşımlarının asla adil olmadığını bildiğimiz çevrelerin ürünüdür.

Buna rağmen benzer istatistiklerde Türkiye'nin gerçekten çok iyi olduğu nice alanlar var.

"BUNLARI GÖRMEZ!"

Mesela, iş yapma kolaylığı bakımından 17 sıra birden yükselerek 190 ülke arasında 43'üncülüğe çıktı. Bunu görmez!

Ekonomik özgürlükler endeksinde de, 180 ülke içerisinde 68. sıradayız. Bunu görmez!

Halbuki bu kişi, bizi hep ülkemizi 110'lu, 120'li sıralarda gösteren istatistik eğrileri üzerinden vurmaya çalışıyor.

"BEYEFENDİ! BEN SİZİN 17 YIL ÖNCEKİ DURUMUNUZU DA BİLİYORUM"

Beyefendi! 17 yıl önce Türkiye'nin kişi başına milli geliri neydi, bugün Türkiye'nin kişi başına milli geliri ne? Sen ekonomik olarak o gün neredeydin? Bugün neredesin? O günden bu güne sadece firman ne kadar büyüdü, arkadaşların ne kadar güçlendi, onu hiç masaya yatırmıyor musun?

Ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum, bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunları da teşhir ederim. Ama şunu bilin ki, Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor. Ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim.

"YANINA 5-10 İŞSİZ ALSAN NEYİNİ KAYBEDERSİN?"

Zira biz TÜSİAD'ın kasıtlı olarak Türkiye'yi alt sıralarda gösteren istatistiklerin illüzyonuna sığınmak yerine, mesela başlattığımız 2,5 milyonluk istihdam seferberliğine niçin destek vermiyor, bunu da kendilerine hatırlatırım.

Size burada iş düşmüyor mu? Dev fabrikalarınız var. Holdingsiniz! Ne olur yanına 5 - 10 işsiz insanı alsan? Neyini kaybedersin?

"DAHA GEÇEN HAFTA ZİYARETİME GELDİLER, ŞİMDİ YAPTIKLARI AÇIKLAMAYA BAK!"

Bunları dert edinmiyorsunuz. Onlara da bunu hatırlatıyorum. Biz TÜSİAD'ın politik tarafgirlikten daha ziyade, Türkiye'nin ekonomik bağımsızlık mücadelesine yaptığı katkılarla gündeme gelmesini arzu ederdik.

Daha bir hafta önce ziyaretime geldiniz. Sizlerle biz neleri konuştuk? Bir hafta geçmeden yaptıkları açıklamalar bak!

"BU DOLARLAR, AVROLAR SİZİ KURTARMAZ! SİZİ MİLLET KURTARIR!"

Unutmayalım ki bu ülke, hepimizin ortak vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz! Bu millet sizi kurtarırsa kurtarır! Bunu da böyle bilin!

Bayrak hepimizin ortak bayrağıdır. Anayasa, devletimizi bir arada tutan kilit taşıdır. Demokrasi, bedelini canla ödeyerek elde ettiğimiz en büyük kazanımdır. Hiç kimsenin, siyasi hesaplarla Türk demokrasisinde gedik açmaya, 70 yıllık kazanımlarımızı dinamitlemeye hakkı yoktur.

ETİKETLER

YORUMLAR 76 TÜMÜ
 • reşit 1 yıl önce Şikayet Et
  eskiden iktidarlar koalisyonlar .tusiad tarafından kurduruluyordu .. chp nin arkasında kim var bu tusiad . chp nin iktidar olmasının peşinde şimdiki aldıkları yetmiyor ülkeyi yutnak istiyorlar . parayı türkiyede kazanıyorlar yurt dışına aktarıyorlar . chp lilerde chp yi sosyal demokrat , Atatürkçü zannediyorlar . daha bilmiyorlarki chp bunlar tarafından yönetilir.
  Cevapla
 • S.şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  Eeee bu sözde iş adamının gelirinin büyük bölümü alkol sigara,sen bunların satışını reklamını zorlaştırırsak sana düşman olur bunlar,da bu Milletin ayağa kalktığında ne yapacağını hesaplayamıyor bu zavallı dolar Euro ve şeytanın kölesi güruh.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ümmet olarak, bu zihniyete ders vermek istiyorsak, yaşantımızı gözden geçirmemiz gerekli olduğunu düşünüyorum. Özelikle İstanbul seçimi arefesinde bu zihniyet ekonomik rahatlama olabilecek hiç bir hareket etmezler eminim.
  Cevapla
 • RUHİ 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜSİAD dediklerimiz kimler? Aaaah ah. Onlardan ne Vatansever olur ne de Yurttaş. Olsa 5-10 işsize istihdam sağlamaz mıydı? Hazırcı TÜSİAD! Alsalar satsalar...
  Cevapla
 • memo-se 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhteşemsin reis. Ölümüne arkandayız.Ne kadar hain varsa Türkiye'ye toplanmış.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR