ABD'yi çıldırtacak sözler: Türkiye ile birlikte üreteceğiz

S-400'lerin haziranda Türkiye'de olacağını söyleyen Rusya Savunma Bakanı Şoygu, S-500'lerin ortak üretiminin de gerçekleşeceğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.05.2019 11:12 GÜNCELLEME 27.05.2019 11:13 EKONOMİ
ABD'yi çıldırtacak sözler: Türkiye ile birlikte üreteceğiz
ABD'yi çıldırtacak sözler: Türkiye ile birlikte üreteceğiz

ABD ve Türkiye arasında gerilime yol açan S-400 alımı ile ilgili tartışmalar sürerken, Rusya’dan bir açıklama daha geldi.

 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, S-500 konusunda Türkiye ile ortak bir üretim oluşturulabileceğini ifade etti.

"TEK BATARYA TÜM DIŞ SALDIRILARDAN KORUR"

 

Rusya Araştırmaları Enstitüsü'nün haberine göre Şoygu, “İlk S-400 ekipmanı haziran ayında Türkiye’de olacak. Türkiye ile S-500'leri de ortak üreteceğiz. Tek bir S-500 bataryası bile tüm Türkiye hava sahasını dış saldırılardan korumaya yeter.” ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN HİSAR'I VAR"

“Türkiye, kendi ilan ettiği milli ekonomik bölgelerini Doğu Akdeniz’de Amerikan tehdidine karşı koruma ve savunma kudretindedir.” diyen Şoygu, “Kaldı ki, Türkiye'nin elinde kendi geliştirdiği ileri teknoloji Hisar Hava Savunma bataryaları var. Amerika geç kaldığını yeni fark etti.” sözlerine yer verdi.

“Amerika ne yaparsa yapsın Türkiye kendi yurduna füze kalkanını kuracaktır.” diyen Şoygu şunları dile getirdi, “ABD’nin hamleleri Türkiye'nin dostu bir ülkenin hamleleri değil. Zaten bunu artık dünya öğrendi. Türkiye artık ABD’nin emir verdiği bir ülke değil. Tam bağımsız yeni bir güç, bunu Amerika da kabul edecek.”

ETİKETLER

YORUMLAR 244 TÜMÜ
 • Onur 1 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar anladı içimizdeki siyonistler anlamadı alayına yetersiz.
  Cevapla
 • İSMİM VAR 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ELPENÇE divan duran bir ülke değil istediğini vuran bir ülke.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd ye az bile
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bahsi geçen Hisar Savunma Sistemi 3 kademelidir. Kısa, orta ve uzun menzil olmak üzere. uzun menzilliler kim bilir belki de s500 ile aynı zamana aktif olabilir.
  Cevapla
 • ugur gurbetci 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ne zaman teknoloji üretirse avrupa ve abd o kadar Türkiye karşı saygı gösterir . Şu an yolun başındayız . Tank, uçaķ , helikopter ve uzun menzilli motorları üretmeliyiz...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR