Adeta akın ettiler! Tüm zamanların rekoru kırıldı

Antalya'ya 8 Haziran Cumartesi, hava yoluyla 85 bin 205 turist geldi. Bu rakamla kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 09.06.2019 12:27 GÜNCELLEME 09.06.2019 12:28 EKONOMİ
Adeta akın ettiler! Tüm zamanların rekoru kırıldı
Adeta akın ettiler! Tüm zamanların rekoru kırıldı

Türkiye'nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe, dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki Antalya, 2019 yılının ilk aylarından bu yana kırdığı rekorlara yenisini ekledi. Geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşan kentte, bu yıl sonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı turist hedefleniyor.

 

 

MAVİ BONCUKLU PAYLAŞIM

Antalya turizmi, 8 Haziran'da yeni bir rekor kırdı. Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı mavi boncuklu paylaşımda, 8 Haziran Cumartesi günü Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısının 85 bin 205 kişi olduğunu belirterek, bu rakamın tüm zamanların gün rekoru olduğunu açıkladı.

 

 

Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre 1 Ocak'tan 8 Haziran'a kadar gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 870 bin 211 olduğu kaydedildi. Turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18'lik artış yaşandı. 1- 8 Haziran tarihleri arasında ise 1 milyon 570 bin 422 kişi geldi. Haziran ayı rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 arttı.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Abdullah64 11 ay önce Şikayet Et
  Gazipaşa Havalimanı da buna dahil edilmeli.
  Cevapla
 • Abdullah64 11 ay önce Şikayet Et
  Gazipaşa Havalimanı da buna dahil edilmeli
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Barekallah deyin. Nazar boncuğu batıl inançtır. Azdıran zenginlikten isyan ettiren fakirlikten Allah'ım cc sana sığınırım denmeli. Ey Antalya münker ile kirlendin. Seni elbet temizleyecekler çıkar elbet.
  Cevapla
 • ugur btn 11 ay önce Şikayet Et
  Dikkatimi çeken şey nekadar tatil yapıp parayı rahat kazanıp harcayan varsa,bu kişiler şikayetçi.sonrada tatil dönüşü ekonomik kriz var der felaket tellallığına devam ederler artık.
  Cevapla
 • Türk 11 ay önce Şikayet Et
  Gavurlar dahil'mi?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR