Bakan Soylu'dan '3600 ek gösterge' açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3600 ek gösterge beklentisine ilişkin konuştu. Soylu, 'Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.06.2019 08:43 GÜNCELLEME 21.06.2019 16:54 EKONOMİ
Bakan Soylu'dan '3600 ek gösterge' açıklaması!
Bakan Soylu'dan '3600 ek gösterge' açıklaması!

İçişleri Bakanı Soylu, 3600 ek gösterge beklentisiyle ilgili şunları söyledi: "3600 ek göstergeyle ilgili hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz."
 

 

 

"ZANNEDİYORUM YAKIN BİR DÖNEM İÇİNDE CEZA İNDİRİMİYLE KARŞI KARŞIYA KALINACAK"

Af meselesiyle ilgili Adalet Bakanlığıyla beraber çalıştıklarını anlatan Soylu, şunları kaydetti: "Adalet Bakanlığının daha kapsamlı bir çalışması söz konusu. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın indirim konusunda açık talimatı var. Ona ait bir noktaya geldi. Zannediyorum yakın bir dönem içerisinde böyle bir ceza indirimle karşı karşıya kalınacak. Biraz çalışıldı. Son 1-2 haftada da tekrar bir değerlendirmeler yapıldı. Ancak Adalet Bakanlığı bu konuda hakikaten dört başı mamur, bizim de içinde olduğumuz bir çalışma gerçekleştiriyor. Patronajı Adalet Bakanlığında. İnanıyorum ki yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır."

 

 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 35 TÜMÜ
 • Erkan Yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu düzenlemeyi tüm çalışanlar için yapmalısınız. Yoksa bu işin adil bir tarafı olmaz. Devlet sektöründe memur ve işçi olarak çalışanların hem maaşları güzel hemde işleri garanti. Özel sektörün böyle bir garantisi yok. Devletin yönetimi herkes için eşit olmalı. Adil olmalı.
  Cevapla
 • güngör gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  kitleri unutmayın
  Cevapla
 • Akp li 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımız a ve bakanımıza güveniyoruz verdiği sözü tutarlar Inşallah yakında olur diyoruz
  Cevapla
 • Kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  3600 ek gösterge; Adil bir şekilde SGK lısı-Emekli Sandıklısı-Bağkurlusu kısaca Sigortalı çalışan Bütün herkesi kapsamalı ve insanlar emekli olduğu zaman kimseye muhtaç olmadan rahat huzurlu bir şekilde hayatlarını geçirmeleri için mantıklı adilce gerekli düzenlemenin en kısa zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisten den geçirilip hayatlara olumlu yansımasını temenni ediyorum.
  Cevapla
 • EMEKLİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım aralarında bizim intibaklar da varmı acaba.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR