Unilever'e dondurma soruşturması

Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ'ye, nihai satış noktalarında rakip dondurma ürünlerinin satışını engellediği gerekçesiyle Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açılmasına karar verildi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.08.2019 10:37 GÜNCELLEME 15.08.2019 10:37 EKONOMİ
Unilever'e dondurma soruşturması
Unilever'e dondurma soruşturması

Rekabet Kurulunca, Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı.

 

 

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre,Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ'nin nihai satış noktalarında rakip dondurma ürünlerinin satışını engellediği ve fiili münhasırlık oluşturarak ilgili kanunu ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

 

 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi de bu uygulama her markada var zaten. Golf veya panda satan bir market algida satmıyor nedense. Coca Cola dolabında da Pepsi veya kolaturka sayamazsınız ki.
  Cevapla
 • Mutlu 1 yıl önce Şikayet Et
  100 milyon dolar ceza verdin. Eee. Rakip firma battıktan sonra ne anlamı var. Bu cezadan rakip firmaların kazancı olacak mı?
  Cevapla
 • Cengizhan 1 yıl önce Şikayet Et
  içinde ne bir damla meyve nede süt var. asıl bunun için soruşturma başlatılmalı.
  Cevapla
 • Malesef öyle 1 yıl önce Şikayet Et
  Günde milyon tane tüketilen bir ürün için hangi ineklerden süt sağacak, hangi bahceden kaç meyve toplayacak? Bundan daha fazla yoğurt, paket süt, peynir ekle. Tüm market bakkallarda milyonlarca süt ürünü satılıyor bir günde. Hangisine yeter gerçek süt kullansa?
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  kolada aynı. kola satılan yerde suyunuda mecbur içiriyorlar. yerli bir su markası kesinlikle satılmıyor.
  Cevapla
 • Ayyıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  İsrail ve Amerikan menşeli Türkiye'de ne kadar firma üretim vatandaş hepsini kapatın sınırdışı edin..bunlardan ancak veba bulaşır iyilik hak getire.. batsın onların parasida ekonimiside yatırımı da.. onların yaptığı herşeyde hastalık kalleşlik mikrop vardır.. dünyanın ve Türkiye'nin baş ağrısı baş belası bu iki ülke
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR