TOKİ'den ikinci indirim kampanyası 2019! İşte başvuru tarihi

TOKİ beklenen indirim müjdesini açıkladı. Her yıl olduğu gibi bu yılda tapularını erken almak isteyen ev ve iş yeri sahibi vatandaşlar borçlarını erken ödeme koşulu ile büyük indirimden faydalanabilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenecek olan kampanya 23 eylül tarihinde başlayacak.

ABONE OL
GİRİŞ 16.09.2019 09:20 GÜNCELLEME 16.09.2019 09:22 EKONOMİ
TOKİ'den ikinci indirim kampanyası 2019! İşte başvuru tarihi
TOKİ'den ikinci indirim kampanyası 2019! İşte başvuru tarihi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), beklenen müjdeli haberi açıkladı. Her yıl yapılan ve bu yılda ev ve iş yeri tapularını erken almak isteyen vatandaşlar ikincisi düzenlenecek indirim kampanyası kapsamında borcunu erken ödeyerek indirimden faydalanabilecek. 

 

 

TOKİ İKİNCİ İNDİRİM KAMPANYA BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE NE KADAR İNDİRİM YAPILACAK!

TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaya göre ev ve iş yeri borçlarını erken ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen vatandaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yüzde 22 indirim uygulayacak. 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan kampanyaya başvuruları 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

TOKİ BAŞKANI ÖMER BULUT DETAYLARI AÇIKLADI!

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, konut sektörünün öncüsü ve sosyal devletin yansıması bir kurum olarak ekonomideki gelişmelere katkı sağlamak ve vatandaşların taleplerine cevap vermek için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirten Bulut, vatandaşların beklentileri üzerine 2019 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini, bu kampanyada da indirim oranın yüzde 22 olduğunu dile getirdi.

KAMPANYADA ESNEK ÖDEME KOLAYLIĞI

Bulut, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 23 Eylül-18 Ekim'de ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, "Kampanyadan yararlanıp tapularını hemen almak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." dedi.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı uyguladıklarını vurgulayan Bulut, şöyle konuştu:

"Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum."

Bulut, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurguladı.

ARACI BANKALARDAN KONUT KREDİSİ KULLANILABİLECEK

Kampanyadan satışları 2018'in Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018'den önce başlamış konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini söyledi.

TOKİ Başkanı Bulut, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini dile getirdi.

KAYNAK : AA, Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR