Erdoğan tatmıştı, dünyaya yayılacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a ısmarladığı dondurma Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeye ihraç edilecek. Putin, söz konusu dondurmayı Rusya'nın en iyisi olarak ifade etmişti.

ABONE OL
GİRİŞ 25.09.2019 10:53 GÜNCELLEME 25.09.2019 11:44 EKONOMİ
Erdoğan tatmıştı, dünyaya yayılacak
Erdoğan tatmıştı, dünyaya yayılacak

Rusya'nın Krasnodar bölgesinin Vali Yardımcısı Andrey Korobka, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, "Ülkenin en iyi dondurmasını yapıyor" dediği Korenovskiy Süt Fabrikası’nın ürünlerini yurtdışına ihraç edeceğini bildirdi.

 

 

Rus medyasına konuşan Korobka, "Korenovskiy Süt Fabrikası, ihracata yönelik üretim yapacak bir bölüm açacak" dedi.

Detay vermeyen Vali Yardımcısı, küresel pazarlara odaklanan işletmelerin yüksek sonuçlar elde ettiğini söyledi.

 

 

Bölgenin ihracatını 2024 yılına kadar 3.8 milyar dolara ulaştırmayı planladıklarını söyleyen Korobka, bu rakamların, 'Uluslararası Kooperasyon ve İhracat' başlıklı ulusal projede belirtildiğini de sözlerine ekledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, MAKS-2019 Havacılık ve Uzay Fuarı'nda, konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Korovka iz Korenovki' marka dondurma ısmarlamıştı. Putin, daha önce bu markanın 'en lezzetli' dondurma olduğunu söylemişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • alp 1 yıl önce Şikayet Et
    maraş dondurmasıın yerini tutmaz. Almanyada bir dondurma yemiştim resmen buzlu suy ve içine yapar aroma koymuşlardı. Nerdeee maraş dondurması sakız gibi maşşallah.
    Cevapla
  • tamer danacı 1 yıl önce Şikayet Et
    maraşın üstüne dondurma tanımam
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR