Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada

Emekliyi sevindirecek yeni düzenlemeler masada.3600 ek göstergeden intibak yasasına, ek ödeme artışından seyyanen zamma kadar birçok tasarı Meclis gündeminde.

ABONE OL
GİRİŞ 06.10.2019 10:09 GÜNCELLEME 06.10.2019 10:09 EKONOMİ
Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada
Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada

Türkiye genelindeki yaklaşık 12.5 milyon emeklinin gelirini artıracak, mevcut şartları iyileştirecek yeni düzenlemeler gündeme gelmeye devam ediyor. Uzun süredir gündemde olan ve talepte bulunan birçok konu, Meclis’e sunulacak. Bu nedenle emekliler gözünü Meclis’e çevirdi ve kendileri adına olumlu kararların çıkmasını umutla bekliyor.
 
YÜZDE 8 EK ÖDEME

 

Emekliler, vergi iadesinin yerini alan, halen maaşlarının yüzde 4’ü, yüzde 5’i kadar olan ek ödemenin günümüzde düşük kaldığını ifade ederek oranın en az yüzde 8’e çıkarılması beklentisini dile getiriyor.
 
3600 EK GÖSTERGE

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileriyle bu görevlerden emekli olmuş kişileri kapsaması beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi, çözüme kavuşturulması beklenen ilk tasarı. Eğer tasarı Meclis’te kabul edilirse, ek göstergenin yenilenmesiyle hem maaşlar hem de emekli ikramiyesi artacak.
 
İNTİBAK BEKLENTİSİ

 

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, intibak için yasa beklentisi içinde. Yaklaşık 5 milyon emekliyi ilgilendiren intibak için Anayasa Mahkemesi, Meclis’i adres göstermişti. Eğer intibak yasası çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden ele alınacak ve düzeltme yapılacak.

KAYNAK : Güneş

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • cem 9 ay önce Şikayet Et
    haydi hayırlısı inşallah
    Cevapla
  • Emekli 9 ay önce Şikayet Et
    2000 yılından sonra emekli olanların intibak hâkkinin acilen TBMM den çıkması lâzım.Emekliler zor şartlarda yaşıyor.intibak şart
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR