İkinci el pazarına yeni bir dinamik getirecek

Cardata artık ikinci el değer kayıp oranı, piyasada talep görme endeksi, aracın kaç günde satılacağı bilgisi ve kullanılabilir maksimum kredi oranı gibi bilgileri kullanıcılarına sunmaya başladığını duyurdu. Bunlara ek olarak tramer kaza/hasar etkisi, 300.000 kilometreye kadar fiyat sorgusu yapabilme imkanı, hemen satar fiyatı, stok maliyet bilgisi '0' km fiyatı ve kasko fiyatı gibi özellikleri platformuna ekledi.

ABONE OL
GİRİŞ 12.10.2019 15:05 GÜNCELLEME 15.10.2019 17:35 EKONOMİ
İkinci el pazarına yeni bir dinamik getirecek
İkinci el pazarına yeni bir dinamik getirecek

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketi Cardata, ikinci el araç alım ve satım işlemlerinin daha güvenilir, kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için web sitesinin tasarımını yeniledi. Cardata’nın yenilenen kullanıcı dostu tasarımına, aracın satışını kolaylaştıracak dikkat çekici özellikler de eklendi.

 

 

Bu kapsamda Cardata artık piyasada talep görme endeksi ve ikinci el değer kayıp oranını Türkiye’de ilk olarak kullanıcılarına sunabiliyor. Bunlara ek olarak aracın kaç günde satılacağı bilgisi, kullanılabilir maksimum kredi oranı, tramer kaza/hasar etkisi, 300.000 kilometreye kadar fiyat sorgusu yapabilme imkânı, hemen satar fiyatı, stok maliyet bilgisi, ‘0’ kilometre fiyatı ve kasko fiyatı Cardata’nın sunduğu yeni özellikleri platformuna eklediğini duyurdu.

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinin artık çok kısa bir sürede, üstelik tüm bilgilere aynı sayfada erişilerek yapılabileceğini belirten Cardata Türkiye Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “Hali hazırda aracın alış ve perakende satış fiyatı, teknik özellikleri ve çoklu araç sorgulama imkânı gibi birçok özelliği kullanıcılarımıza sunuyorduk.

 

 

Şimdi eklediğimiz özelliklerle birlikte ikinci elde her koşulu görmenizi sağlayan, oldukça şeffaf bir yapıya kavuştuk. Bu özelliklerin ikinci el pazarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, her 15 günde bir yeni saha data güncellemesi yaparak verilerimizi sürekli güncelliyoruz. İlk etapta internet sitemiz üzerinden aktif ettiğimiz bu özellikleri çok yakında mobil uygulamalarımız için de geçerli kılacağız” diye konuştu

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Kandırmaca. 10 ay önce Şikayet Et
  Ne yaparsa yapsın satıcılar alım gücü olmayınca daha çok beklerler.
  Cevapla
 • Beşiktaş 10 ay önce Şikayet Et
  Belki kafasına göre fiyat belirleme dönemi biter.
  Cevapla
 • GSli 10 ay önce Şikayet Et
  kusura bakmayin ama suan arabama verdigi fiyat gecen seneki piyasa fiyatlari
  Cevapla
 • deniz 10 ay önce Şikayet Et
  umarım pazar biraz hareketlenir
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR