Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon ve faiz açıklaması

Ekonominin battığını bittiğini söyleyenleri hatırlatan Erdoğan, her şeyin iyiye doğru gittiğini, faizin de enflasyonun da tek haneye düşeceğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 30.10.2019 13:21 GÜNCELLEME 30.10.2019 13:29 EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon ve faiz açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon ve faiz açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin küresel düzeyde oyun kuran bir ülke haline geldiğini ve  3-5 milyar dolarlık manipülasyonla ekonominin çökertildiği günlerin geride kaldığını belirten Erdoğan, "Artık her alanda kendi iradesini ortaya koyabilen bir Türkiye var. Türkiye 360 derece görüş açısına sahip bir ülke haline geldi. Milletle beraber hareket etmeyi prensip edinen anlayışın hakim olması halinde Türkiye'nin neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdik" dedi. 

ENFLASYON VE FAİZ DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Faizin de enflasyonun da tek haneye düşeceğinin müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomiyle ilgili “çökerttik, çökertiyoruz, battı, bitti” dediler. Ne oldu? Bitti mi? Battı mı? Biz küllerimizden nasıl ayağa kalktıysak şimdi yine aynı şekilde ayağa kalktık ve devam ediyoruz. Görüldüğü gibi faiz sürekli olarak iniyor. Enflasyon aynı şekilde geriliyor. En yakın zamanda inşallah enflasyonda da tek haneli rakama ulaşacağız. Faizde aynı şekilde ulaşacağız. Bunu başaracağız ki ekonomi rayına oturmuş olsun. Hiç bundan endişeniz olmasın bu olacak. Elbette densizlik düzeyine varan söz ve davranışlara ilgili arkadaşlarımız cevabını veriyorlar, verecekler. Biz vaktimizi, enerjimizi ülkemizi bu fırtınadan sağ salim şekilde çıkartmak için teksif ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • Aşağılayan 8 ay önce Şikayet Et
  Siz mi yapacaksınız bunu? Güldürmeyin adamı. Hayırlı cumalar.
  Cevapla
 • Md1983 8 ay önce Şikayet Et
  Milletin alım gücü yok enflasyon nasıl düştü anlamadım. Papazı teslim ettikten sonra dolar düştü ancak yapılan zamlar kaldı denetim sıfır
  Cevapla
 • sait dbakır 8 ay önce Şikayet Et
  sn yuru sayin baskanim allah yardmcin olsn
  Cevapla
 • baba 8 ay önce Şikayet Et
  bankalar ne zaman kredi faizlerini indirecek artık bekleyecek halimiz kalmadı....
  Cevapla
 • ugur Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Döviz vuralarini buyuk zorluklar getirilsin isleyemez hale getirin bunlari ki millet döviz alamaz olsun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR