İstanbul'un en yüksek ikinci binası Çinlilerin oldu

220 metre yüksekliğiyle İstanbul'un en yüksek ikinci binası olan İstanbul Tower 205 Çinlilere satıldı. 778 adet ticari birime sahip 52 katlı kule için Çinli ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin verdiği 594 milyon dolarlık (3.4 milyar lira) teklifi Zincir Yapı A.Ş. ile arsa sahibi Turgut İlaç kabul etti.

ABONE OL
GİRİŞ 07.11.2019 15:47 GÜNCELLEME 07.11.2019 15:47 EKONOMİ
İstanbul'un en yüksek ikinci binası Çinlilerin oldu
İstanbul'un en yüksek ikinci binası Çinlilerin oldu

Zincir Yapı A.Ş.'nin gerçekleştirdiği Zincirlikuyu, Büyükdere Caddesi'nde yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 Projesi'nde önemli bir gelişme yaşandı.

 

İstanbul'un 261 metrelik Sapphire'den sonra en yüksek ikinci binası olan 220 metre uzunluğundaki 52 katlı kuleye Çinliler talip oldu.

594 MİLYON DOLAR

 

Çin'in en büyük bankalarından Çin Endüstri ve Ticaret Bankası'na (ICBC) bağlı ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İstanbul Tower 205 için 594 milyon dolar teklifte bulundu.

TEKLİFİ KABUL ETTİLER

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı A.Ş. ile arsa sahibi Turgut İlaç'ın, Çinlilerin 3.4 milyar liralık teklifini kabul ettiği öğrenildi.

Proje Turgut İlaç’ın sahibi olduğu Levent’teki Fako İlaç Fabrikası’nın arazisi üzerine yapılmıştı.

İKİ ÖDÜL ALMIŞTI

İstanbul'un en seçkin iş ve finans merkezi Levent Büyükdere Caddesi'nde inşa edilen İstanbul Tower 205, Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden “European Property Awards 2018-2019”da (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) “En İyi Ticari Yüksek Bina” ile “En İyi Ofis Geliştirme” kategorilerinde iki ödüle layık görülmüştü.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • mehmet 6 ay önce Şikayet Et
    Satarızda, yaparız da alırızda, aptal aptal yorumlar yapılmasın, türkiye gerektiğinde nitelikli yurtdışı sermayeyi ülkeye çekebilmek için onlara satışta yapabilir, gerektiğinde yurtdışında bazı firmaları satın alma yoluna gidebilir, gerektiğinde ise yeni yatırımlar yapabilir, ne var bunda, gelişmiş ülkeler bu sistemi çok iyi kullanıyor
    Cevapla
  • Adil 6 ay önce Şikayet Et
    Iyi döviz girer satmaya devam edelim
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR