Dolar, ABD'deki kritik görüşmeye odaklandı

Piyasalar, bugün Washington'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmeye odaklanırken dolar/TL, 13 Kasım günü 5.77 civarındaki yatay seyrini sürdürüyor. Erdoğan dünkü açıklamasında sisli havaya rağmen Trump ile sorunların çözüme kavuşturulması noktasında hemfikir olduklarını söylemişti. Günün bir diğer önemli gelişmesi ise Trump'ın azil süreci ve Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları olacak

ABONE OL
GİRİŞ 13.11.2019 08:01 GÜNCELLEME 13.11.2019 08:01 EKONOMİ
Dolar, ABD'deki kritik görüşmeye odaklandı
Dolar, ABD'deki kritik görüşmeye odaklandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yarın yapacağı görüşmeye odaklanan piyasada dolar/TL 5.77 civarında sakin bir seyir izliyor.

 

Dün ABD'ye hareket eden Erdoğan, ziyaretinin ikili ilişkilerin içinden geçmekte olduğu sancılı bir dönemde gerçekleştirildiğini ancak sisli havaya rağmen Trump ile sorunların çözüme kavuşturulması noktasında hemfikir olduklarını söyledi.

Erdoğan, ABD temaslarında ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye meselesini de enine boyuna konuşacaklarını belirtirken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun dünkü açıklamasında gündemdeki S-400 meselesi için "İki liderin kabul edilebilir ve uygulanabilir bir çözüm bulabileceğine inanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

Türkiye'nin Rus savunma sistemi S-400'leri satın alması ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği operasyonun ardından ABD kongresi ve zaman zaman Trump Türkiye'yi yaptırımlar ile tehdit etse de şu ana kadar herhangi bir yaptırım uygulamaya alınmadı. Ancak yaptırım riski ve ABD ile ilişkiler konusu piyasalarda endişelere, TL varlıklar üzerinde de genel olarak baskıya neden oluyor.

13 Kasım günü dolar kuru 5.77 TL seviyesinden işlem görüyor. 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • kanka44 10 ay önce Şikayet Et
    Herkes de son model araba, yeni ev alma yarışı çeşit çeşit elbise alma aşkı var, demek ki alım gücü bayağı yerinde dolar neden yükseltilmek istenir bırak kardeşim tutma doları at gitsin sat gitsin.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR