Artık o belge e-Devlet'ten verilecek

Doçent unvanı alan veya almaya hak kazanan adaylar, doçentlik belgelerini e-Devlet kapısı üzerinden edinebilecek.

ABONE OL
GİRİŞ 13.11.2019 11:39 GÜNCELLEME 13.11.2019 11:39 EKONOMİ
Artık o belge e-Devlet'ten verilecek
Artık o belge e-Devlet'ten verilecek

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamada, "Dijitalleşen YÖK" mottosuyla son dönemlerde yükseköğretim alanında dijital ortamda birçok düzenlemelerin hayata geçirildiği ifade edildi.

 

 

Dijital sistem ve veri paylaşımı üzerine de çalışmalar yürütülerek birçok yeniliğe imza atıldığı belirtilen açıklamada, Online Tanıma ve Denklik Başvurusu, YÖK Atlas, YÖK Akademik, Üniversite e-Kayıt, Öğrenci Belgesi, Mezun Belgesi, Ulusal Tez Merkezi ve YÖK Mobil gibi hizmetlerin e-Devlet kapısı üzerinden yapılabildiği hatırlatıldı.

Üniversiteler arası Kurul (ÜAK) tarafından düzenlenen doçentlik belgelerinin e-Devlet kapısı üzerinden alınmasına yönelik YÖK'ün bir süre önce başlattığı çalışmaların tamamlandığı bildirilen açıklamada, doçent unvanı alan veya almaya hak kazanan adayların "https://www.turkiye.gov.tr"ne giriş yaparak belgelerini alabilecekleri kaydedildi.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Türkiye, 10 ay önce Şikayet Et
    Yani, çok yerinde bir uygulama olmuş, eğitim bilgilerinin M.E.B. tabanından e-devlete aktarılıp, eğitim durumunun e-devlet çıktısı üzerinden görünmesi kesinlikle yanlış bilgilendirmenin de önüne geçecektir. Yıllardır öğretmen sıfatı ile eğitim kurumlarında görev yapmak sureti ile sahtekarlık yapanlar var. Sahtekarlığa verilen ceza, yalnız faizi ile aldığı maaşı geri ödemeden ibarettir. Pekala, bu şahıslardan eğitim almak zorunda kalmış olan öğrencilerin eksik eğitimden kaynaklı kaybının zararını kim karşılayacak?
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR