Kaçırdıkları 100 ton altını geri getirdiler

Polonya'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan önce İngiltere'ye kaçırdığı 4 milyar Sterlin değerindeki 8 bin altın külçesi, aylardır süren gizli bir operasyonla ülkesine geri döndü.

ABONE OL
GİRİŞ 05.12.2019 09:19 GÜNCELLEME 05.12.2019 09:19 EKONOMİ
Kaçırdıkları 100 ton altını geri getirdiler
Kaçırdıkları 100 ton altını geri getirdiler

Polonya'nın 2. Dünya Savaşı'nın başlamasına yakın Nazilerin eline geçmemesi için İngiltere'ye taşıdığı 100 ton altın, geçtiğimiz aylarda düzenlenen gizli bir operasyonla başkent Varşova'ya geri getirildi.

 

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre değeri 4 milyar Sterlin'i bulan toplam 8 bin külçe altın, Londra'dan Varşova'ya nakliye uçaklarıyla, 8 gece seferinde taşındı.

Altınların nakli sırasında güvenliği, G4S Uluslararası Lojistik firması sağladı, ayrıca İngiliz polisinin de özel güvenlikçilere destek verdikleri kaydedildi.

 

Haberde son nakliyatın 22 Kasım akşamı gerçekleştirildiği belirtildi.

G4S yetkilileri operasyonu bugüne kadar ülkeler arasında gerçekleştirilen en büyük altın nakliyatlarından birisi olarak tanımladı.

İngiltere Merkez Bankası'nın kasasından alınan altınların şu anda başkent Varşova'daki Polonya Merkez Bankası'nın kasasında olduğu ifade edildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 5 TÜMÜ
 • Urfalı 9 ay önce Şikayet Et
  İngilizler o Altınları sermaye olarak kullanmıştır
  Cevapla
 • acaba 9 ay önce Şikayet Et
  bizimde 450 ton altınlarımız ingiltereye vermişler m.şimşek açıklamamiştı ağzından kaçırdı hatta 470 ton olarak borçlara rehin olam özere diyor ne oldu alan oldumu yurda geri getirildimi acaba...
  Cevapla
 • Evet 9 ay önce Şikayet Et
  Alındı
  Cevapla
 • Bozkurt 9 ay önce Şikayet Et
  Evet geri alındı fakat son 80 ton orada daha
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Altın fiyatları düşer o zaman
  Cevapla
 • izmir 9 ay önce Şikayet Et
  bizde amrikada bulunan altınlarımızı darbeden sonra alıp ingiltereye verdik demekki herkes ingiltereye getiriyor demekki çok kar veriyor
  Cevapla
 • Deli 9 ay önce Şikayet Et
  Putin duymasın
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR