3 ay elektrik fiyatlarına zam yok!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 26.03.2020 14:12 GÜNCELLEME 26.03.2020 14:35 EKONOMİ
3 ay elektrik fiyatlarına zam yok!
3 ay elektrik fiyatlarına zam yok!

Bugün yapılan kurul toplantısında 2020 Nisan-Haziran dönemine ilişkin elektrik tarifelerinin belirlendiğini kaydeden Yılmaz, "2020 yılı Nisan- Mayıs- Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir" ifadesini kullandı. 

 

Korona virüsle mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulanan Başkan Yılmaz enerji sektörünün üzerine düşen fedakârlığı yapması gerektiğini vurguladı.

Yılmaz şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

 

7/24 AKARYAKITA ULAŞABİLİRSİNİZ

Akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bazı bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerini de değerlendiren Başkan Yılmaz; henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını, öncelikle vatandaşlardan evde kalmalarını ve mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını beklediklerini kaydetti.

Hayatın akışında sorumlulukların ve ihtiyaçların sürdüğünü ve bu noktada akaryakıt sektöründeki hizmetlerin aksamamasının önemini vurgulayan EPDK Başkanı Yılmaz; “Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için -vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde- yeni önlemler almak söz konusu olduğunda Kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız” dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 30 TÜMÜ
 • esmer 3 ay önce Şikayet Et
  3 ay sonraki yeni zamma hazırlanalım mı yani
  Cevapla
 • deniz 3 ay önce Şikayet Et
  demiyorlarki 3 ay elektrik-su doğalgaz ücretiz olacak devlet destek çıkacak, zam yok diyorlar tebrik ederim
  Cevapla
 • aspnetturkiye.com 3 ay önce Şikayet Et
  bedava bisey olmaz ogrenemedinizmi tedbirini sen alacaksın devletin imkanlari sinirli
  Cevapla
 • Dadaş25 3 ay önce Şikayet Et
  ne diyelim. gözlerimiz yaşardı. çok duygulandım.
  Cevapla
 • mercimek 3 ay önce Şikayet Et
  biz indirim bekliyoduk zam yok diyonuz hayret ya adama ölümü gösterip hastaliga razı ediyonuz
  Cevapla
 • Urfalı 3 ay önce Şikayet Et
  bu zor günlerinde de bir de zam yapın utanın utanın...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR